Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920-1921 рр.)

Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920-1921 рр.)

Назва:
Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920-1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМ.І.КРИП'ЯКЕВИЧА
Галицька-Дідух
Тамара Вячеславівна
УДК 94 (477.83./.86).1920–1921
Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920-1921 рр.)
спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2001
 
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського університету імені В.Стефаника
Науковий керівник: Карпенко Олександр Юхимович, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу регіональних проблем Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України і Прикарпатського університету імені В.Стефаника
Офіційні опоненти: Кондратюк Володимир Олександрович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Українського державного лісотехнічного університету
Сухий Олексій Миколайович, кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України Львівського національного університету імені І.Франка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “15” січня 2002 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради №Д .22201 для захисту дисертації в Інституті українознавства імені І.Крип'якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, Львів, вул.Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства імені І.Крип'якевича НАН України
Автореферат розісланий “ 14 ” грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На зламі ХХ–ХХІ ст. незалежна Україна утвердилася на світовій арені і стала важливим суб'єктом міжнародної політики. У цьому контексті значний науковий і практичний інтерес становить дослідження зовнішньополітичної діяльності урядів України, зокрема ЗУНР, у період визвольних змагань 1917–1921 рр.
З'ясування розгляду східногалицького питання на Ризькій мирній конференції дає можливість простежити місце і роль проблеми Східної Галичини на міжнародній арені після завершення Першої світової війни. Актуальність теми зумовлюється також тією обставиною, що у даний час у вітчизняній і зарубіжній історіографії підхід до висвітлення цієї проблеми є неоднозначний, інколи діаметрально протилежний, що власне й зумовлює необхідність подальшого дослідження цього переломового етапу у політичній історії України 1-ої половини ХХ ст.
Дисертаційне дослідження є складовою частиною планової теми відділу регіональних проблем Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України і Прикарпатського університету ім. В.Стефаника “Західна Україна у ХХ ст.”
Об'єкт дослідження – проблема Східної Галичини на конференції у Мінську і Ризі в 1920–1921 рр., а предмет – політика радянської Росії, Польщі та ЗУНР щодо розв'язання східногалицького питання, рішення Ризької конференції та їх оцінка урядами ЗУНР і радянської України, а також українською громадськістю.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють 1920–1921 рр. Нижня межа – серпень 1920 р., тобто початок радянсько-польських мирних переговорів у Мінську, а верхня – березень 1921 р., підписання Ризького мирного договору та з'ясування позицій українських політичних сил та широкого загалу до його укладення.
Мета і завдання дослідження – з'ясувати позиції радянської Росії і Польщі та українських урядів, насамперед ЗУНР, щодо розв'язання східногалицької проблеми на переговорах у Мінську і Ризі. Для реалізації мети з'ясовуються наступні питання:
·
міжнародно-правовий статус Східної Галичини в 1919–1920 рр.;
· зовнішньополітична програма уряду ЗУНР;
· політика Польщі та радянської Росії щодо врегулювання східногалицького питання напередодні та на початковому етапі радянсько-польських переговорів;
· дипломатична боротьба навколо проблеми Східної Галичини на Ризькій конференції;
· діяльність українських делегацій, насамперед ЗУНР, під час ризьких переговорів;
· умови та наслідки Ризького мирного договору для наступного розв'язання східногалицької проблеми;
· ставлення урядів ЗУНР і УСРР, а також української громадськості до підписання Ризького миру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920-1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок