Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прогнозування розвитку сільського господарства і АПК у забезпеченні продовольчої безпеки території

Прогнозування розвитку сільського господарства і АПК у забезпеченні продовольчої безпеки території

Назва:
Прогнозування розвитку сільського господарства і АПК у забезпеченні продовольчої безпеки території
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕЧЕЛЬ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 331.101: 334
Прогнозування розвитку сільського господарства і АПК
у забезпеченні продовольчої безпеки території
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата економічних наук
Суми – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування” Національної академії наук України (м.Київ)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України,
Точилін Віктор Олександрович,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування” Національної академії наук України (м. Київ)
Офіційні опоненти: член-кореспондент УААН,
доктор економічних наук, професор
Кропивко Михайло Федорович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, зав. відділом інформатизації;
 
доктор економічних наук,
Кузубов Микола Васильович,
Міжрегіональний інститут економіки та менеджменту Славістичного університету, м. Київ,
професор кафедри загальноекономічних дисциплін
Провідна установа – Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, кафедра економіки агропромислових формувань.
Захист відбудеться 12 січня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.01 у Сумському національному аграрному університеті за адресою: 40021, м. Суми , вул. Кірова, 160.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий “ 8 ” грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент В.В. Пилипенко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Управління розвитком економіки АПК базується на прогнозних оцінках життєво важливих показників стратегії сталого розвитку країни. “Сталий розвиток” на рівні окремої держави - це стан захищеності інтересів особистості, суспільства, від внутрішніх і зовнішніх загроз - складне сплетіння основних складових національної безпеки, таких як сировинно-ресурсна, енергетична, фінансова, воєнно-економічна, технологічна, продовольча, інформаційна, демографічна, екологічна безпека та ін. Прогнозування проблем забезпечення населення продукцією сільськогосподарського виробництва, ціноутворення на продовольчі товари - це не тільки соціально-економічні проблеми, але й проблеми національної безпеки. Рівень продовольчої безпеки може служити безпомилковим орієнтиром для управління розвитком економіки АПК держави.
Проблеми продовольчої безпеки потрапили в поле зору представників вітчизняної економічної науки порівняно недавно. Чинником виникнення та постійного посилення уваги до цих проблем є трансформаційна криза української економіки, яка охопила усі сфери і стала суттєвою перешкодою на шляху забезпечення сталого розвитку економіки та суспільства. Тому питання встановлення рівня продовольчої безпеки територій, з метою забезпечення розвитку та передбачуваного регулювання економіки агропромислового комплексу, може розглядатися як один із найважливіших національних пріоритетів, який вимагає посиленої уваги науковців, систематизації та концептуалізації цього поняття як наукової категорії.
Фундаментальні праці вчених цього напрямку Бойко В.І., Геєця В.М., Дем’яненка С.І., Кропивка М.Ф., Кузубова М.В., Месель-Веселяка В.Я., Пасхавера Б.Й., Підлісецького Г.М., Саблука П.Т. інших видатних економістів, сформували основні шляхи оцінки та методологію обліку впливу різних чинників що формують продовольчу безпеку території на розвиток сільського гоподарства, але питання управління розвитком сільського господарства та економіки АПК по прогнозованним рівням продовольчої безпеки території ще повністю не розкрите.
Аграрна політика керівництва будь якої територіальної громади спрямована на поліпшення технічної бази й удосконалення технології виробництва, зміцнення бази збереження, переробки, транспортування продукції, із виключенням будь яких втрат у цьому складному ланцюзі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: Прогнозування розвитку сільського господарства і АПК у забезпеченні продовольчої безпеки території

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок