Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану

Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану

Назва:
Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника
БАХМАТЮК
Богдан Петрович
УДК 541.138.3:54-145.4:621.318:599.23
Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану
01.04.18 - фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому відділенні Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ковалюк Захар Дмитрович,
керівник Чернівецького відділення Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України,
м. Чернівці
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Мазуренко Євген Андрійович,
заступник директора Інституту загальної і неорганічної хімії НАН України,
м. Київ
доктор хімічних наук,
Миронюк Іван Федорович,
директор Калуського дослідно-експериментального заводу Інституту хімії поверхні НАН України,
м. Калуш, Івано-Франківської області
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України
м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 15 “ листопада 2002 p. o 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К20.051.03 при Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, ауд.211 (конференцзал)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського універ- ситету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57)
Автореферат розісланий “ 15 “ жовтня 2002 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Кланічка
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним із пріоритетних напрямів фундаментальних і прикладних наукових досліджень є вивчення перспективних процесів, синтез нових матеріалів і розробка на їх основі ефективних приладів. Актуальною проблемою в цьому плані є вивчення процесу інтеркалювання, зокрема іонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану. Цей процес закладає основу для розробки високоенергетичних літієвих джерел струму, конденсаторів з подвійним електричним шаром, акумуляторів водню, фотовольтаїчних елементів, твердих електролітів.
Систематичне вивчення явища інтеркалювання бере свій початок приблизно тридцять років тому. Аналізуюючи отримані з тих пір результати, прихoдимо до висновку, що досягнуті успіхи не можна назвати вражаючими. На даний час найбільш повно вивчено процеси інтеркальовання шаруватих кристалів дисульфідів, триселенідів, оксидів перехідних металів (таких, як TiS2, TаS2, MoS2, NbS2, NbSe3, WO3, V2O5, MoO2, MnO2, Mn2O4, V6O13), халькогенфосфатів (NiPS3), графіту та фторованого графіту (CFx), йодидів свинцю і вісмуту (PbI2, BiI3), деяких ціанідів. З'ясовані їх структурні характеристики, термодинаміка та кінетика електрохімічної інтеркаляції іонами літію, процеси впорядкування впроваджених іонів і органічних молекул у кристалічній матриці, магнітні властивості, явища виникнення надпровідності, оптичні та кінетичні ефекти. Завдяки унікальним електрохімічним властивостям літієвих інтеркалатів, літієва інтеркаляція займає особливе місце.
Актуальним є цілісне і систематичне вивчення електрохімічної інтеркаляції (термодинаміки та кінетики процесу) нових матеріалів - селеніду і телуриду вісмуту (Ві2Se3 та Bi2Te3), а також поглиблення досліджень кінетики електрохімічної інтеркаляції дисульфіду титану, які мають добре розвинену шарувату кристалічну структуру та високу електронну провідність, що дозволяє їх ефективно застосовувати у пристроях генерування та накопичення енергії.
Цікавими матеріалами з точки зору перетворення сонячної енергії показали себе шаруваті напівпровідники групи А3В6, зокрема, InSe і GaSe. Однак фотоелектрохімічні властивості цих матеріалів, як і їх інтеркалатів вивчені недостатньо. Тому для встановлення загальних закономірностей утворення сполук інтеркалювання на їх основі, представляє інтерес вивчення процесу їх електрохімічної інтеркаляції і спричинену нею модифікацію фізико-хімічних властивостей лужним металом літієм, металами з додатніми електродними потенціалами, воднем, галогенами, а також дослідження субінтеркалатів, тобто сполук, які характеризуються матричною структурою (з проміжною ланкою “господар-гість”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок