Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз)

Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз)

Назва:
Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Сарапін Віктор Олексійович
УДК 32:316.7
Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного
розвитку України на рубежі століть
(політологічний аналіз)
23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі політології в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Кабінет Міністрів України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України,
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Андрусишин Богдан Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
декан соціально-гуманітарного факультету
кандидат політичних наук
Швець Олена Євгенівна,
Запорізька державна інженерна академія,
доцент кафедри менеджменту організацій
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М.Корецького Національної Академії Наук України, відділ правових проблем політології, м. Київ
Захист відбудеться ”__30__” __червня_____ 2005 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.12 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий ”_30___” _____травня__________ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Крохмаль


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження ідеології системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть полягає в обґрунтуванні ідеології розвитку України як незалежної держави і належить до найактуальніших проблем сучасної української політології. І це зрозуміло. Наука має торувати дорогу практиці. Останнє поза всяким сумнівом стосується й політичної науки політології. Розробка стратегічних напрямів розвитку держави є основа-основ політики. Політологія ж, як теоретична основа політики, просто не може не торкатись державотворчої стратегії. Понад те, вона робить її предметом свого безпосереднього теоретичного аналізу, намагається передбачити майбутнє, сформулювати на цій основі принципи перспективної політики і поточної політичної практики.
Єднаючи зусилля з економічною теорією, соціологією, історією й іншими соціогуманітарними науками, політологія бере на себе ініціативу й відповідальність за вироблення інтегрованого погляду на цю проблему. Політологічне обґрунтування ідеології суспільного поступу, таким чином, є своєрідною платформою, теоретичним фундаментом практичних політичних дій, політичної практики.
У сучасній українській політології стратегічна інтегрована думка щодо розвитку держави ще не сформована в достатньо легітимному вигляді. Дискусія, що розгорнулась останніми роками, виявляє досить широкий спектр підходів та поглядів.
Політичні події, що увійшли в історію під назвою „помаранчевої революції”, гостро поставили питання про головний вектор економічного, соціально-політичного й культурного розвитку держави. Куди ми йдемо, чого хочемо досягнути, якими засобами і з якими партнерами ось низка першочергових питань, які постали перед новообраним Президентом України як і в перші роки після проголошення незалежності України. Зрозуміло, єдиної думки сьогодні, як і тоді, не існує. Від самого початку науковці соціогуманітарного профілю були практично відсторонені від дискусій. Вся соціогуманітарна наука, що існувала в колишньому СРСР, була проголошена хибною. Захопивши “прогностичну ініціативу”, політики, які прийшли до влади, намагались створити стратегічну модель соціального поступу держави, так би мовити, з “чистого аркушу” або з “компетентної” поради західних експертів. Як показала практика, ця спроба успіху не мала.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок