Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТЕГОРІЯ ТІЛА В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ РАННЬОГО ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

КАТЕГОРІЯ ТІЛА В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ РАННЬОГО ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Назва:
КАТЕГОРІЯ ТІЛА В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ РАННЬОГО ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
МУХА Ольга Ярославівна
УДК 159.9.016.1: 1(091) (4-15) “01\06”
КАТЕГОРІЯ ТІЛА В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ
РАННЬОГО ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ВАСЬКІВ Андрій Юліанович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра теорії та історії культури
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
КРАЛЮК Петро Михайлович,
Національний університет “Острозька академія”,
завідувач кафедри релігієзнавства,
проректор з наукової роботи;
кандидат філософських наук
ПАСЛАВСЬКИЙ Іван Васильович,
Інститут українознавства імені І. Крип’якевича НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “10” квітня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка:
м. Львів, 79 000, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, 79 , вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “9” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сінькевич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Категорія тіла в філософській науці має тривалу історію. Передумовою виокремлення поняття “тіло” була філософсько-наукова рефлексія над універсальною для всіх людських істот здатністю неуникного співвіднесення власного тіла, яке відчуває і переживає, з будь-яким “об’єктивно обумовленим” положенням і станом нашого тіла у фізичному та психічному світі. Сьогодні поняття “тіло” виразно сформувалося як наукова категорія в історії філософії, здобувши власне семантичне поле.
Зосереджуючи увагу на розвитку філософських ідей західної цивілізації, визначаємо, що сучасний зміст категорії тіла великою мірою сформувався в межах філософсько-антропологічних концепцій мислителів західноєвропейського раннього Середньовіччя. Саме в їх творчості були закладені підвалини сучасної європейської, та й почасти української філософії, культури та духовності.
Логіка розвитку сучасної філософської думки, повернення її до “витоків” формування західноєвропейської філософської парадигми, зумовлюють інтерес до періоду раннього Середньовіччя, оскільки з середньовічною думкою пов’язана вся сучасна релігійна філософія – християнська, іудейська, мусульманська. Крім того, багато провідних ідей ранньосередньовічної філософії мають сучасне філософське переозвучення. Ранньосередньовічна філософська думка сформувала парадигму подальшого розвитку католицької соціальної доктрини та західноєвропейської філософії в цілому.
З іншого боку, новітнє звернення філософії до людини, зведення проблем свідомості до проблематики “розумного тіла” знайшло своє відображення у працях філософів постмодерністського, ґендерного, релігійного та антропологічного напрямів. Сприйняття, трактування, оцінка людської тілесності, усвідомлення її місця у структурі особистості та соціальному контексті, осмислення співвідношення тілесного з духовним, характеру їх взаємозв’язку спільно утворюють той найближчий контекст, з якого можна визначати особливості культури, епохи, світоглядної системи взагалі.
В сучасній філософській науці не існує фундаментальних досліджень середньовічного образу людини як істоти тілесної та духовної водночас. Своєчасність сформульованої проблематики зумовлена сучасною переоцінкою значення ролі тіла й тілесного, що передбачає з’ясування особливостей формування категорії тілесного у часи становлення західної історико-філософської традиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КАТЕГОРІЯ ТІЛА В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ РАННЬОГО ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок