Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОКУЛЬТУРНІ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ БОЛГАРСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ ГРУПИ)

ЕТНОКУЛЬТУРНІ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ БОЛГАРСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ ГРУПИ)

Назва:
ЕТНОКУЛЬТУРНІ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ БОЛГАРСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ ГРУПИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
МІСЕРЖИ Світлана Дмитрівна
УДК 323.15
ЕТНОКУЛЬТУРНІ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО
СУСПІЛЬСТВА
(НА ПРИКЛАДІ БОЛГАРСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ ГРУПИ)
Спеціальність 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту
держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник – | доктор політичних наук, професор,
академік Української академії політичних наук
КРЕСІНА Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, завідувач відділу правових проблем політології.
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
РИМАРЕНКО Сергій Юрійович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор політичних наук, доцент
ЛЕОНОВА Алла Олександрівна,
Центр перепідготовки та підвищення кваліфіка-ції керівних кадрів органів Державної податко-вої служби України, завідувач кафедри держав-ного управління та податкової політики.
Провідна установа – | Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра політичних наук.
Захист дисертації відбудеться “ 10 ” листопада 2006 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ, вул. Трьохсвятитель-ська, 4.)
Автореферат розіслано “ 9” жовтня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д.Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиліття у світі значно активізувалася етнічність як реакція на уніфікацію, яку несе із собою глобалізація. В суспільствах, що трансформуються, ослаблюються або руйнуються старі, водночас формуються нові ідентичності. Самоідентифікація людини з етнічною спільнотою визначається пошуком орієнтирів в нестабільному світі. Етнічна ідентичність стає для багатьох людей змістовним підгрунтям індивідуальної і суспільної діяльності. Тому етнічні рухи все більше стають впливовими суб'єктами світового, регіональних і національних політичних процесів. Розширення знань про світ політичного неможливе без поглиблення досліджень ролі й місця етнічного чинника.
Трансформаційні процеси активізували в політичному житті чимало етнічних спільнот України. Однією з них є болгари – за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р., шоста за чисельністю етнічна група України. В низці областей і районів вони входять до трійки найбільших або навіть становлять більшість населення. Тому позиція держави, інших суб'єктів етнополітичної сфери щодо задоволення потреб та інтересів болгар України є важливою складовою не лише етнонаціональної, а й регіональної, економічної та інших видів політики.
Важливим аспектом вивчення етнонаціональної ідентичності болгарської етнічної групи є дослідження процесу етнокультурної самоідентифікації молодого покоління як однієї з найактивніших соціальних груп. Стан його етнічності значною мірою визначає майбутнє спільноти, її роль у становленні української політичної нації.
Підхід до вивчення етносу та етнічності визначає специфіку розуміння сутності етнічної ідентичності та етнічної самоідентифікації як її складової. Донедавна розвиток етнополітології, незважаючи на значну кількість теорій, визначався дискусіями між прихильниками примордіалізму та інструменталізму. Перший підхід у західній науці пов'язують з іменами таких дослідників, як Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕТНОКУЛЬТУРНІ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ БОЛГАРСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ ГРУПИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок