Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ФЛОТУ В ДОБУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)

ТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ФЛОТУ В ДОБУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)

Назва:
ТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ФЛОТУ В ДОБУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національнА академіЯ оборони україни
ЛУБЕНЕЦЬ Андрій Володимирович
УДК 91:355. 49(477) “1917-1918”
ТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ФЛОТУ
В ДОБУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ
(березень 1917 - квітень 1918 рр.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Військового гуманітарного інституту Національної академії оборони України.
Науковий керівник  | - доктор історичних наук, доцент ЛИТВИН Сергій Харитонович, Військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України, начальник кафедри історії
Офіційні опоненти | - доктор історичних наук, професор Сергійчук 
Володимир Іванович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, директор Центру українознавства;
- кандидат історичних наук Горєлов Володимир Іванович, Науково-дослідний центр (гуманітарних проблем) Збройних Сил України, начальник науково-дослідного відділу (проблем воєнної історії та культурно-виховної роботи і просвітницької роботи)
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 18 вересня 2002 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К .709.04 Національної академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28; тел. (5-33).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28)
Автореферат розісланий 17 серпня 2002 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.В. Корнієнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАЦІ
Актуальність теми. Після розпаду СРСР і здобуття Україною незалежності, зріс інтерес до історії України в цілому, і, зокрема, до історії її збройних формувань. У цьому відношенні актуальними є дослідження періоду національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1920 років. Особливе місце при цьому займає дослідження діяльності Української Центральної Ради (УЦР) у сфері військово-морського будівництва. Процес творення українського флоту цього періоду не можна оцінювати однозначно, оскількі були в ньому і позитивні здобутки і принципові прорахунки.
При виборі теми дослідження, дисертант насамперед враховував, що саме у добу Центральної Ради було поновлено українську морську традицію. Упродовж кількох десятиліть сам факт творення на базі колишнього Чорноморського флоту українського військового флоту або замовчувався радянською офіційною історіографією, або подавався нею у спотвореному вигляді. 
Незважаючи на значну активізацію досліджень української військової історії, досі не створено цілісної картини розбудови українського військового флоту у добу Центральної Ради. Об'єктивне вивчення історії творення українського військового флоту цього періоду, оцінка його ролі у боротьбі українського народу за свою державність є одним із важливих завдань, які виникли перед вітчизняною історичною наукою. Розв'язання цього завдання є надто актуальним і, безумовно, сприятиме утвердженню історичної правди про національно-визвольну боротьбу українського народу у 1917-1920 рр.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою програми наукових досліджень історії національних збройних формувань, що її здійснює Національна академія оборони України. Вона органічно доповнює і розширює вказані дослідження, розкриває один з аспектів національно-визвольної боротьби, а саме - участь у ній військових моряків.
Об'єкт дослідження. Об'єктом даної наукової роботи є політичні процеси, що відбувалися на Чорноморському флоті, боротьба між Раднаркомом і Центральною Радою за володіння флотом та діяльність українського уряду щодо розбудови військового флоту у період 1917 – початку 1918 рр.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є процес творення українського військово-морського флоту в добу Центральної Ради.
Метою дослідження є відтворення цілісної картини творення українського військового флоту 1917-1918 років, узагальнення досвіду Центральної Ради у сфері військово-морського будівництва та його використання для розбудови Військово-Морських Сил України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ФЛОТУ В ДОБУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок