Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ВІДЦЕНТРОВИХ НАСОСІВ З СЕРЕДНЬОРОЗМІРНИМ РОБОЧИМ КОЛЕСОМ ПЛАВАЮЧОГО ТИПУ

ОСОБЛИВОСТІ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ВІДЦЕНТРОВИХ НАСОСІВ З СЕРЕДНЬОРОЗМІРНИМ РОБОЧИМ КОЛЕСОМ ПЛАВАЮЧОГО ТИПУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ВІДЦЕНТРОВИХ НАСОСІВ З СЕРЕДНЬОРОЗМІРНИМ РОБОЧИМ КОЛЕСОМ ПЛАВАЮЧОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Руденко Андрій Анатолійович
УДК 621.65
ОСОБЛИВОСТІ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ВІДЦЕНТРОВИХ НАСОСІВ
З СЕРЕДНЬОРОЗМІРНИМ РОБОЧИМ КОЛЕСОМ ПЛАВАЮЧОГО ТИПУ
05.05.17 - Гiдравлiчнi машини та гiдропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Неня Віктор Григорович,
Сумський державний університет,
заступник завідувача кафедри
основ проектування машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фінкельштейн Зельман Лазаревич,
Донбаський гірничо - металургійний інститут,
професор кафедри гірничої енергомеханіки
та обладнання
кандидат технічних наук,
Чернов Олександр Євгенович,
Науково-дослідний інститут атомного та енергетичного насособудування,
начальник відділу підшипників та ущільнень.
Провідна установа - Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”,
кафедра гідропневмоавтоматики і гідравліки
(м. Київ)
Захист відбудеться "12" грудня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бiблiотецi Сумського державного університету (м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий 11 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час існує значна потреба створення горизонтальних високонапірних (Н = …2000 м) маловитратних (Q = ...45 м3/год) високоекономічних насосів гідродинамічного типу, в першу чергу для нафтогазового комплексу. Використання при створенні таких машин проточних частин з низьким коефіцієнтом швидкохідності (ns) призводить до їх низької економічності. Застосування ж високоекономічних проточних частин з високими ns веде до важко переборних конструктивних складностей – розміщення великої (i = …100) кількості ступенів в одному корпусі, розвантаження ротора від великої осьової сили, забезпечення динамічної стійкості ротора з довгим тонким валом.
Пошук рішення даної задачі призвів до створення схеми насосної ступені зі середньорозмірним плаваючим робочим колесом (РК). Основною особливістю даної схеми є відсутність закріплення РК на валу насоса в осьовому напрямку, і, відповідно, наявність можливості переміщення його по валу в заданих межах. Осьові сили, що діють на плаваюче РК, не передаються на вал і сприймаються індивідуальними опорами ковзання. Завдяки використанню такої конструктивної схеми, зокрема, перестає бути необхідністю застосування в насосах енергоємних гідравлічних розвантажувальних пристроїв.
В даний час накопичений великий досвід використання малорозмірних плаваючих РК у свердловинних занурювальних вертикальних насосах з великою (i = 200…300) кількістю ступенів. Малий діаметр РК зумовлює малий (Н = …6 м) напір ступені, і, відповідно, малу осьову силу, що діє на колесо. Це дозволяє в якості матеріалів опор ковзання застосовувати текстоліт, гуму, фторопласт, тобто недорогі матеріали з невисокими механічними властивостями. Недоліками насосів такого виконання є великі (l=10...15 м) осьові габарити і відносно низький (рідко перевищуючий 50…55%) коефіцієнт корисної дії (ККД).
Створення горизонтальної конструкції на вищевказані параметри, що була б подібною конструкції вертикальних занурювальних свердловинних насосів, наштовхується на ряд труднощів:
- одержання високого (до 70…75%) ККД пов'язано з використанням ступенів з високим коефіцієнтом швидкохідності (ns = …100). При цьому кількість ступенів обмежується необхідними мінімальними осьовими габаритами насоса, тобто вибір кількості ступенів – розумний компроміс між ns і ККД;
- забезпечення високих напорів при меншій, ніж у занурювальних свердловинних насосах, кількості ступенів, що вимагає збільшення діаметра робочого колеса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ ВІДЦЕНТРОВИХ НАСОСІВ З СЕРЕДНЬОРОЗМІРНИМ РОБОЧИМ КОЛЕСОМ ПЛАВАЮЧОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок