Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШКОДОЧИННІСТЬ БУР’ЯНІВ ТА ЗАХОДИ ЗАХИСТУ СОЇ ВІД НИХ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ШКОДОЧИННІСТЬ БУР’ЯНІВ ТА ЗАХОДИ ЗАХИСТУ СОЇ ВІД НИХ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ШКОДОЧИННІСТЬ БУР’ЯНІВ ТА ЗАХОДИ ЗАХИСТУ СОЇ ВІД НИХ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
На правах рукопису
ПЕРВАЧУК МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 632.51:632.934:633.34
ШКОДОЧИННІСТЬ БУР’ЯНІВ ТА ЗАХОДИ ЗАХИСТУ СОЇ ВІД НИХ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.13 - гербологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті кормів Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор Борона Володимир Пантелейович, Інститут кормів УААН, завідувач лабораторії гербології.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Жеребко Володимир Михайлович, Національний аграрний університет, професор кафедри хімічного захисту рослин ;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Дерев”янський Віктор Петрович, Хмельницька державна сільськогосподарська дослідна станція, завідувач лабораторії сої.
Провідна установа – Уманська державна аграрна академія, Міністерства аграрної політики України, кафедра мікробіології, біохімії і фізіології рослин,
м. Умань.
Захист відбудеться _4 червня_2003 р. о __12_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.10 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус №3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус №4, к. 41.
Автореферат розісланий _22 квітня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Косолап М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Грунтово-кліматичні умови Лісостепу України дають можливість отримувати стабільні врожаї такої культури, як соя. Її білок збалансований за амінокислотним складом, має високе засвоювання організмом та низьку собівартість.
Соя наділена низькою конкурентною здатністю проти бур’янів. Проведення лише агротехнічних заходів не забезпечує суттєвого зменшення їх кількості у посівах. Тому, для більш ефективного знищення бур’янів виникає необхідність у застосуванні гербіцидів.
Сучасні гербіциди наділені переважно вузьким спектром дії на видовий склад бур’янів. Лише деяка частина препаратів ефективно діє на малорічні однодольні та цілий ряд дводольних видів, але повного їх знищення, особливо в умовах змішаної забур’яненості, не досягається. Розширення спектру дії гербіцидів можна досягнути шляхом змішування окремих препаратів безпосередньо перед їх внесенням. Отже, актуальним є вивчення конкурентного взаємовпливу в агрофітоценозі сої та біологічної ефективності нових гербіцидів при роздільному та сумісному їх використанні з розробкою нових гербіцидних композицій, які проявляли б синергізм та високу вибірковість до культури. Все це зумовило вибір теми дисертаційної роботи і визначило основні напрямки досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась у 1998–2000 роках в лабораторії боротьби з бур’янами Інституту кормів УААН згідно завдання “Розробити та впровадити зональні біоекономічні моделі інтегрованої боротьби з бур’янами на посівах кормових та зернофуражних культур, які забезпечать зменшення забур’яненості на 90–95 % та підвищення продуктивності на 22–25 %”. Номер державної реєстрації 0196 U 018126.
Мета і завдання досліджень полягають у вивченні конкурентного взаємовпливу бур’янів і культурних рослин в агрофітоценозах сої і розробці способів розширення спектру дії сучасних гербіцидів. Також необхідно встановити особливості формування забур’яненості посівів залежно від видів і норм гербіцидів при внесенні окремо і в бакових сумішах та їх вплив на продуктивність посівів сої і якість урожаю. На основі одержаних результатів розробити екологічно безпечні та економічно доцільні способи хімічного прополювання посівів сої в Лісостепу України.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні завдання:
- з’ясувати закономірності формування видового складу бур’янової рослинності;
- вивчити особливості конкурентного взаємовпливу компонентів агрофітоценозу сої в залежності від строків появи бур’янів;
- встановити вплив строків знищення бур’янів на продуктивність сої;
- визначити критичний період шкодочинності бур’янів;
- вивчити вплив гербіцидів і їх сумішей на рівень забур’яненості посівів сої та видовий склад бур’янів;
- дослідити вплив гербіцидів на формування структури посівів, урожайність та якість зерна сої;
- дати економічну та енергетичну оцінку використання гербіцидів;
- науково обґрунтувати рекомендації по застосуванню окремих гербіцидів або їх композицій для хімічного прополювання посівів сої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ШКОДОЧИННІСТЬ БУР’ЯНІВ ТА ЗАХОДИ ЗАХИСТУ СОЇ ВІД НИХ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок