Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> південне галицьке надзбруччя у визвольній боротьбі оун, упа у 1939-1953 рр.

південне галицьке надзбруччя у визвольній боротьбі оун, упа у 1939-1953 рр.

Назва:
південне галицьке надзбруччя у визвольній боротьбі оун, упа у 1939-1953 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,66 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича
На правах рукопису
мизак нестор степанович
УДК: 947.784.4(331)
південне галицьке надзбруччя у визвольній боротьбі оун, упа у 1939-1953 рр.
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Чернівецького державного
університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
кафедри історії України Чернівецького
державного університету ім. Ю.Федьковича
Марусик Тамара Володимирівна.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Алексієвець Микола Миронович,
декан історичного факультету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії
Тернопільського державного педагогічного
університету ім. В.Гнатюка.
кандидат історичних наук
Зайцев Юрій Дмитрович,
старший науковий співробітник
Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича
НАН України, м.Львів.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 25 серпня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому державному університеті імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Л.Укра-їн-ки, 23)
Автореферат розісланий 24 липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Карпо В.Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В результаті об’єктивних суспільно-політичних процесів, що відбулися в Центральній і Східній Європі на переломі дев’яностих років, український народ став справжнім господарем на власній землі.
У великому звершенні мрій жити вільним життям, які здійснилися 24 серпня 1991 року, з роками все чіткіше вирізняється роль національного фактора у боротьбі за українську державність.
Боротьба західних українців за свободу і незалежність у лавах ОУН, УПА тридцятих-п’ятдесятих років була логічним продовженням національно-визвольного руху за Українську Самостійну Соборну Державу 1917-1920 рр., після придушення якого її поділили між собою сусіди завойовники - більшовицька Росія (СРСР), Польща, Румунія, Чехословаччина. Українцям же у спадок залишалася духовна традиція визвольної боротьби, на якій виховувалися нові покоління борців, що діяли в лавах Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української Повстанської Армії (УПА).
Провісником цих формувань у міжвоєнний період стали ідеали українського націоналізму, виплекані на переоцінці старих вартостей, повній зневірі західноукраїнської молоді у доктринах тоталітарного соціалізму, які, як вважалося, погубили молоду УНР. Нові націоналістичні устремління досить швидко знаходили нових однодумців у Західній Україні – тодішньому форпості національно-визвольного руху.
Свої надії на визволення України сили національно-державницького спрямування пов’язували з воєнним зіткненням і взаємним ослабленням двох тоталітарних систем в Європі й намагалися діяти у рамках тодішньої політичної ситуації.
Проте вирішення українського національного питання під час війни було надто складним. Радянсько-німецька війна для українського народу мала надзвичайно трагічний характер. Українські визвольні сили, опинившись між двома воюючими державами, у Другій світовій війні зазнали значних втрат. Характеризуючи український національно-визвольний рух під час війни, не можна не погодитись з думкою лідера ОУН Степана Бандери: “Подібні політичні явища, - писав він, - в інших народів, хоч значно слабші і витворені не в таких тяжких обставинах та ще й при зовнішній допомозі, мають у світі визнання і славу найвищих досягнень у боротьбі за самостійність. Не розуміти і недооцінювати своїх власних здобутків, щоденно окуплюваних такими високими жертвами – це вияв морального звиродніння і політичного засліплення, недооцінювання вартості і спроможності свого народу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: південне галицьке надзбруччя у визвольній боротьбі оун, упа у 1939-1953 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок