Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ГІМНАЗІЯХ СУЧАСНОЇ НІМЕЧЧИНИ

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ГІМНАЗІЯХ СУЧАСНОЇ НІМЕЧЧИНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ГІМНАЗІЯХ СУЧАСНОЇ НІМЕЧЧИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КРАВЕЦЬ НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 37.034.(73)
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У
ГІМНАЗІЯХ СУЧАСНОЇ НІМЕЧЧИНИ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лавриченко Наталія Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник,
завідувач лабораторії порівняльної
педагогіки, м. Київ.
кандидат педагогічних наук, доцент
Коваленко Світлана Миколаївна,
Сумський державний педагогічний
університет ім. А.С.Макаренка,
доцент кафедри практики англійської мови.
Захист відбудеться „16” жовтня 2007 року об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий „14” вересня 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Н. А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції розвитку України зумовили пріоритетний характер освіти як випереджаючої перетворюючої ланки демократичного суспільства. Загальнодержавна стратегія, конкретизована у Законі України „Про освіту”, Національній доктрині розвитку освіти ХХІ ст., Державній національній програмі „Освіта” (Україна ХХІ ст.), Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа) передбачають оновлення мережі загальноосвітніх навчальних закладів для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, створення розвивальної моделі навчального процесу, інформатизацію соціально-педагогічного середовища та особистісне спрямування всіх внутрішньошкільних виховних засобів. Одним із пріоритетних завдань реформування освіти в Україні є організація профільного навчання у старшій ланці загальноосвітньої школи. Саме профільне навчання сприяє поширенню індивідуалізації та диференціації, впровадженню інформаційних технологій, дистанційного навчання та інших педагогічних інновацій, здійсненню неперервної професійної освіти, що є гарантом успішної соціалізації особистості та основою соціально-економічного розвитку суспільства.
Разом з тим, недостатній рівень упровадження профільного навчання у практику загальноосвітньої школи України спричинений недостатньою розробленістю принципів та форм його організації. У зв’язку з цим виникає необхідність звернутися до практики зарубіжних країн, зокрема Німеччини, в організації профільного навчання в старших класах гімназій.
Теоретичні праці науковців Німеччини щодо проблеми організації профільного навчання в старших класах гімназій були частково проаналізовані українськими та російськими дослідниками. Так, висвітлено передумови становлення та розвитку профільного навчання у гімназіях Німеччини (М. Васильєва, Б. Вульфсон, З. Малькова, Л. Писарєва, Н. Сергєєва), основні теорії змісту освіти в старших класах гімназій Німеччини (М. Васильєва, Н. Нікандров, В. Мітіна, Л. Писарєва), завдання і основні шляхи реалізації профільного навчання (В. Кравець, О. Локшина, О. Піскунов), індивідуальний підхід в навчанні (М. Кларін).
Дидактичному та методичному аспектам організації профільного навчання в гімназіях Німеччини присвячені праці В. Клафкі, Л. Клінберга, Г. Майера, П. Хайманна, В. Шульца, В. Янка. Нові підходи до виховання та освіти Німеччини розглядали у своїх працях Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ГІМНАЗІЯХ СУЧАСНОЇ НІМЕЧЧИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок