Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ ЩОДО ПРЕСИ В РЕЙХСКОМІСАРІАТІ „УКРАЇНА” (1941–1944 рр.)

ПОЛІТИКА НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ ЩОДО ПРЕСИ В РЕЙХСКОМІСАРІАТІ „УКРАЇНА” (1941–1944 рр.)

Назва:
ПОЛІТИКА НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ ЩОДО ПРЕСИ В РЕЙХСКОМІСАРІАТІ „УКРАЇНА” (1941–1944 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЯРЕМЕНКО ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 070.1+94(477)”1941/1944”
ПОЛІТИКА НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ ЩОДО ПРЕСИ В РЕЙХСКОМІСАРІАТІ „УКРАЇНА”
(1941–1944 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат історичних наук,
Іванов Олександр Федорович,
доцент кафедри нової та новітньої історії
зарубіжних країн
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук, доцент
Калінічева Галина Іванівна,
декан факультету соціального менеджменту Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України
Захист відбудеться „10” березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано „8” лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г.М. 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Обсяг і структура дисертації зумовлені метою та завданнями. Дисертація складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури, трьох додатків. Загальний обсяг роботи – 239 сторінок: основний текст – 172 сторінки, література й джерела – 34 сторінки (376 позицій), додатки – 33 сторінки.
Актуальність теми дослідження. Друга світова війна була однією з найвагоміших подій ХХ ст., що суттєво вплинула на подальший історичний розвиток людства. Звернення до її дослідження в Україні залишається актуальним і дотепер, що пов’язано, зокрема, з існуванням ряду аспектів, які не залишають байдужими широке коло людей. Однак нерідко окремі сюжети використовується для політичних цілей, впливу на суспільну свідомість.
За радянських часів історія війни значною мірою була сфальсифікована, багато тем замовчувалися, інші ж – трактувалися в потрібному для пануючої ідеології річищі. Ситуація ускладнювалася також обмеженим доступом до архівних джерел. Переосмислення подій Другої світової війни необхідно проводити із залученням нових архівних матеріалів та використовуючи сучасні методологічні принципи. Однією з тем, що потребує осмислення, є й ідеологічна обробка нацистам населення окупованої України.
Важливим інструментом проведення пропаганди, психологічного впливу на підневільні народи та інформування населення про перебіг подій в потрібному для нацистів руслі була преса. Нацисти апробували новий тип періодики, який слугував для маніпулювання суспільною думкою, по приході до влади в Німеччині у 1933 р. Свої зразки вони переносили на всі окуповані країни, намагаючись вплинути і на населення нейтральних держав та країн-противників. Особлива увага приділялася виданню періодики також в адміністративно-територіальних утвореннях на землях окупованої України. Наукове значення дослідження полягає в тому, що без вивчення окресленої проблеми неможливе цілісне бачення історії Другої світової війни. Аналіз методів, які застосовувалися для ідеологічної обробки та психологічного впливу на людей в нацистській Німеччині, перенесення зразків ведення пропаганди із врахуванням особливостей окупованих країн, зокрема й до України, дозволяє з’ясувати один із домінуючих видів пропагандистської зброї, що досить вдало застосовувався нацистами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИКА НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ ЩОДО ПРЕСИ В РЕЙХСКОМІСАРІАТІ „УКРАЇНА” (1941–1944 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок