Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА У ВІЙНАХ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ XVII СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА У ВІЙНАХ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ XVII СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА У ВІЙНАХ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ XVII СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,42 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КОРНІЄНКО Вадим Валерійович
УДК 355.483 (477) “1600 - 1625”
РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОГО
КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА У ВІЙНАХ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ
XVII СТОЛІТТЯ
20.02.22 – військова історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЛЬВІВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі Історії війн і воєнного мистецтва Національної академії оборони України.
Науковий керівник – заслужений діяч науки і техніки України,
доктор історичних наук, професор
Рибак Микола Іванович,
начальник кафедри Історії війн і воєнного
мистецтва Національної академії оборони
України.
 
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор Трофимович
Володимир Васильович, професор кафедри
Країнознавства Львівського Національного
університету ім. Івана Франка.
- кандидат історичних наук, доцент Ковалюк Роман Теодорович, доцент кафедри Історії України та економічної теорії Львівської зооветеринарної академії.
Провідна установа – Інститут історії України Національної Академії Наук України, м. Київ.
Захист відбудеться “24” листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Державному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: 79046, м.Львів-12, вул. С.Бандери, 12, корп. 4, ауд.204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79046, м.Львів-12, вул. Професорська, 1
Автореферат розісланий “27” серпня 2000 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
К 35.052.15 Гусєв В.І.
Загальна характеристика роботи
Розвиток воєнного мистецтва українського козацького війська охоплює майже три сторіччя, починаючи з кінця XV століття. За цей час український народ створив свої власні збройні сили - Військо Запорозьке, воєнне мистецтво якого було високо оцінено тогочасною Європою.
Одним з важливих етапів на цьому шляху стала перша чверть XVІІст. , бо саме тоді була створена дисциплінована, добре підготовлена козацька армія під керівництвом відомого гетьмана Петра Сагайдачного та склалась власна козацька школа воєнного мистецтва, в рамках якої були досягнуті значні успіхи у розвитку стратегії і тактики, військового навчання і виховання. Війни та перемоги, отримані українським козацтвом в цей час, сприяли перетворенню Запорізької Січі у реальний і могутній фактор світової політики.
Обгрунтуванням необхідності проведення даного дослідження є відсутність наукових праць, де був би узагальнений досвід будівництва українського козацького війська в першій чверті XVІІ століття та його застосування у війнах того часу з глибоким аналізом форм і способів збройної боротьби, що висвічує їх новизну.
Актуальність обраної теми полягає у тому, що для сучасної української історії воєнного мистецтва воєнні дії, які відбувалися у той час за участю Війська Запорізького і у ході яких складалися або знаходили нове підтвердження найважливіші принципи воєнного мистецтва, що зберегли своє значення до нашіх днів, становлять значний інтерес. Донедавна історія козацького війська, як і його воєнне мистецтво, розглядалися у загальному вигляді в межах воєнної історії Росії, що не відповідає історичній правді. Дослідження процесу розвитку воєнного мистецтва Війська Запорізького допоможе узагальнити бойовий досвід нашіх предків; глибше проаналізувати і зрозуміти історію формування основних принципів стратегії і тактики та визначити можливі напрямки використання цього досвіду в сучасних умовах. Результати дослідження можуть стати важливим внеском у воєнну історію України.
Об'єкт дослідження: українське козацьке військо у війнах першої чверті XVІІ століття.
Предмет дослідження: воєнне мистецтво українського козацтва у війнах зазначеного періоду.
Зв'язок роботи з науковими програмами та планами. Дисертація виконана відповідно до плану та програм науково-дослідної роботи з історії воєнного мистецтва, що здійснюється кафедрою історії війн і воєнного мистецтва Національної академії оборони України та відповідно до наукових заходів Національної академії оборони України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА У ВІЙНАХ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ XVII СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок