Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕВЕНТИВНА ТЕРАПІЯ ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ПОРОДІЛЬ З ФАКТОРАМИ РИЗИКУ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ

ПРЕВЕНТИВНА ТЕРАПІЯ ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ПОРОДІЛЬ З ФАКТОРАМИ РИЗИКУ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ

Назва:
ПРЕВЕНТИВНА ТЕРАПІЯ ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ПОРОДІЛЬ З ФАКТОРАМИ РИЗИКУ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МIНIСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М.І. ПИРОГОВА
Корда Інна Володимирівна
УДК 618.5-089.888.61-06-002.3-084
ПРЕВЕНТИВНА ТЕРАПІЯ ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ
УСКЛАДНЕНЬ У ПОРОДІЛЬ З ФАКТОРАМИ РИЗИКУ
ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ
14.01.01 - акушерство і гінекологiя
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, доцент
Маланчук Лариса Михайлівна,
Тернопільська державна медична
академія ім. І.Я.Горбачевського,
доцент кафедри акушерства і гінекології
медичного факультету
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Вдовиченко Юрій Петрович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології;
доктор медичних наук, професор Мазорчук Борис Федорович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
 
Провідна установа: Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №2
Захист відбудеться 29 травня 2001 р. о 12 год на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.600.01 при Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України за адресою: вул. Пирогова, 56, .Вінниця, 21000, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова (вул. Пирогова, 56, .Вінниця, 21000, Україна).
Автореферат розісланий 28 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Покидько М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки, у зв’язку з пошуками шляхів зниження материнської і перинатальної смертності, значно розширились покази до проведення операції кесаревого розтину як з боку матері, так і з боку плода (В.В. Литвинов та ін., 1997; С.І. Галалу та ін. 1995). Частота кесаревого розтину в Україні за останні 30 років збільшилася в 10 разів (Г.К. Степанківська, 1996). Незважаючи на уявну простоту цієї операції, абдомінальне розродження до цього часу становить загрозу здоров’ю матері, пов’язану насамперед з ростом гнійно-септичної захворюваності в післяопераційному періоді, частота якої коливається від 30 до 85 % (S. Apter, et al., 1998). В структурі материнської смертності післяпологові гнійно-септичні захворювання займають 3-4 місце (Н.Г. Гойда, 1998; Б.М. Венцковський та ін.).
Особливої актуальності проблема гнійно-запальних захво-рювань набуває у даний час у зв'язку із зниженням імунологічної реак-тивності організму, поширенням внутрішньолікарняної інфекції, високою алергізацією організму, екологією навколишнього середовища (С.Д. Воропаева, 1999; L.M. Hollier et al., 1997). Основним методом попередження післяпологових гнійно-запальних захворювань є антибіотикопрофілактика (А.В. Никитин, 1999; М.В. Макаренко та ін., 1999). Зараз тривале введення антибіотиків вважається нераціональним, з’явилися повідомлення про ефективність профілактики інфекційних ускладнень після операції кесаревого розтину шляхом одно- (зразу ж після перетиснення пуповини) чи двох- або трьохразового застосування антибіотика (G.B. Mansueto, F. Tomaselli, 1999; G.B. Kristensen et al., 1998). Причому бажано, щоб препарат був стійким до -лактамаз. Такій вимозі відповідає антибіотик зинацеф, який крім стійкості до -лактамаз має ряд інших важливих характеристик, серед яких: широкий антибактеріальний спектр активності відносно більшості розповсюджених мікроорганізмів, бактерицидний механізм дії, створення високих терапевтичних рівнів у крові і тканинах, невелика частота побічних реакцій, хімічна стабільність (Н.С. Богомолова, 1999). У літературі немає повідомлень про дослідження, у яких би вивчалася ефективність раціональної антибіотикопрофілактики гнійно-септичних ускладнень після операції кесаревого розтину за допомогою зинацефу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРЕВЕНТИВНА ТЕРАПІЯ ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ПОРОДІЛЬ З ФАКТОРАМИ РИЗИКУ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок