Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЕРАСИМЧУК НАТАЛІЯ АНДРІЇВНА
УДК 334.012.64+65.011(043)
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Європейському університеті
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Ареф’єва Олена Володимирівна,
завідувач кафедри економіки
Європейського університету (м. Київ)
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Заслужений діяч науки і техніки,
Малік Микола Йосипович,
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” (м. Київ),
завідувач відділом підприємництва;
кандидат економічних наук,
Збарський Василь Кузьмич,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України (м. Київ),
доцент кафедри аграрної соціології та
розвитку села
Провідна установа: | Дніпропетровський державний аграрний
університет Міністерства аграрної
політики України, м. Дніпропетровськ,
кафедра менеджменту
Захист відбудеться 12 травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 26.063.01, у Європейському університеті за адресою: 03115, м. Київ, бульв. Вернадського 16-в
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Європейського університету за адресою: 03115, м. Київ, бульв. Вернадського 16-в.
Автореферат розісланий 12.04.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат економічних наук Луцій О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Економічні реформи, що здійснюються в Україні, є умовою становлення та розвитку малих підприємств як необхідної складової демократичних перетворень і формування механізму ринкових відносин у державі. Одним із пріоритетних напрямів економічних реформ в Україні є створення засад багатоукладної ринкової економіки у якій дедалі зростатиме роль підприємництва. Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли управління формуванням підприємництва в малих підприємствах відбувається стихійно, за відсутності належної координації різних форм, методів, інструментів та інститутів, що його здійснюють. Науковий підхід до управління розвитком підприємництва, зокрема у малих підприємствах, вимагає зміни методів і форм управління цим процесом, удосконалення й узгодження функцій управління ним на усіх рівнях
В сучасній економіці України підприємництво в Україні розвивається бурхливими темпами і набуває якісних змін саме у малих фірмах.
Загальні проблеми розвитку підприємництва були об’єктом дослідження багатьох учених. Відомі теоретичні розробки підприємницької діяльності малих підприємств таких зарубіжних учених, як Р.Гріффіна, З.Довгалло, П.Дракера, Д.Нізарда, Й.Пенса, Б.Пясецкі, Д.Стонера, Е.Фрідмана, Ф.Хайєка, Й.Шумпетера та ін.
Питання управління розвитком підприємництва в Україні висвітлені у наукових працях таких вітчизняних вчених, як В.Амбросов, О.Ареф’єва, Л.Артикульний, З.Варналій, Л.Воротіна, В.Воронкова, М.Долішній, В.Збарський, І.Євдокимова, М.Козоріз, Є.Крикавський, В.Колот, М.Малік, П.Макаренко, Л.Меркушева, С.Покропивний, В.Перебийніс, П.Саблук, Л.Худолій та ін. Великий інтерес становлять роботи в царині підприємництва Б.Андрушківа, М.Войнаренка, А.Даниленка, А.Васіної, Н.Саніахметової, Н.Чухрай.
Проблеми управління підприємницькою діяльністю у малих підприємствах висвітлювалася у працях Л.Воротіної, В.Проскури, В.Олембовської, Т.Смовженко, Н.Чухрай та ін.
Проте, незважаючи на значну кількість вітчизняних і зарубіжних праць, проблеми особливостей управління підприємництвом у малих підприємствах України потребують подальшого вивчення і вдосконалення, зокрема в аспекті якісних характеристик підприємницької діяльності та особливостей загального розвитку малого бізнесу.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Європейського університету: “Наукові основи економічної адаптації підприємництва в умовах транформації економіки” (номер держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок