Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ЕТНІЧНА ПРЕСА США ТА КАНАДИ (1945–1994 РР.): ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ УКРАЇНО-АМЕРИКАНСЬКИХ ВЗАЄМИН

УКРАЇНСЬКА ЕТНІЧНА ПРЕСА США ТА КАНАДИ (1945–1994 РР.): ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ УКРАЇНО-АМЕРИКАНСЬКИХ ВЗАЄМИН

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЕТНІЧНА ПРЕСА США ТА КАНАДИ (1945–1994 РР.): ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ УКРАЇНО-АМЕРИКАНСЬКИХ ВЗАЄМИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,76 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГУБАРЕЦЬ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 070(091): 323.1(477;7/8)
УКРАЇНСЬКА ЕТНІЧНА ПРЕСА США ТА КАНАДИ
(1945–1994 РР.): ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ УКРАЇНО-АМЕРИКАНСЬКИХ ВЗАЄМИН
Спеціальність 10.01.08 - журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії літератури та журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Веркалець Михайло Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
професор кафедри історії літератури та журналістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Демченко Володимир Дмитрович,
Дніпропетровський національний університет,
факультет систем і засобів масової комунікації,
декан, завідувач кафедри журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
Габор Наталія Богданівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
факультет журналістики, доцент кафедри зарубіжної преси та інформації
Захист дисертації відбудеться “15” жовтня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “27” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34,
д. філол. н., проф. Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах постбіполярного світу розуміння специфіки розвитку взаємин між сучасною незалежною Україною та єдиною світовою надпотугою, якою залишаються США, неможливе без ретельного дослідження і розуміння минулого цих стосунків, а також можливих перспектив, які ці взаємини несуть перш за все для України. У цьому аспекті важливим з наукової точки зору є дослідження жанрових характеристик і через них загальних позицій української етнічної преси – тих друкованих засобів масової інформації, які представляють і працюють перш за все для української громади у США та Канаді.
Типологічною базою для розуміння і подальшого аналізу особливостей висвітлення україно-американських стосунків українською періодичною пресою США та Канади стає перш за все аналіз використання жанрів як усталеної форми журналістської творчості, що відзначається особливим способом освоєння життєвого матеріалу, характеризується чіткими ознаками структури, має конкретні задум, зміст, роль і функцію. Адже в рамках саме цієї парадигми народжується і функціонує текст, який має конкретні ознаки, пов’язані із композиційною організацією матеріалу, лексично-стилістичним викладом, загальним призначенням певного журналістського твору. Важливо мати на увазі, що жанри розглядаються в їх дотичності до конкретної дійсності, актуальної проблематики і нагальних завдань, які стоять перед суспільством на певних історичних етапах. Саме жанровий вимір у творчості українських етнічних журналістів США і Канади унаочнює підходи, методи і прийоми, які застосовувалися з точки зору інформаційного, аналітичного та публіцистичного висвітлення взаємин України і США на важливому історичному відрізку 2-ї пол. ХХ ст.
Окреслена проблематика видається важливою не лише тому, що широкому загалові в Україні основна маса української етнічної періодики з-за океану і досі мало доступна та й навряд чи буде широко доступна у майбутньому, а й тому, що українська етнічна преса є невіддільною частиною української журналістики – цього важливого компоненту, без якого неможливе функціонування жодного демократичного суспільства. Обов’язково слід мати на увазі, що українська етнічна преса США та Канади, як у минулому, так і сьогодні, не просто інформує своїх читачів про поточні події, а й піддає їх скрупульозому аналізу, активно впливає на позиції українських організацій, а через них (та й, зрештою, безпосередньо), на позиції державних чинників США у їхньому ставленні і проведенні політики щодо України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЕТНІЧНА ПРЕСА США ТА КАНАДИ (1945–1994 РР.): ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ УКРАЇНО-АМЕРИКАНСЬКИХ ВЗАЄМИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок