Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Про роль преоптичної області та переднього гіпоталамуса у підтримці констант гомеостазу

Про роль преоптичної області та переднього гіпоталамуса у підтримці констант гомеостазу

Назва:
Про роль преоптичної області та переднього гіпоталамуса у підтримці констант гомеостазу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,28 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство охорони здоров’я України
Донецький національний медичний університет ім. М. Горького
НАТРУС Лариса Валентинівна
УДК 612.826.4
Про роль преоптичної області та переднього гіпоталамуса у підтримці констант гомеостазу
14.03.03 - нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному медичному університеті ім.М.Горького Міністерства охорони здоров’я України
Науковий консультант: академік АМН України, доктор медичних наук, професор
Казаков Валерій Миколайович,
завідувач кафедри фізіології,
ректор Донецького національного
медичного університету ім.М.Горького
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Йолтухівський Михайло Володимирович,
професор кафедри фізіології Вінницького
національного медичного університету ім. М.І.Пирогова;
доктор медичних наук, професор
Шандра Олексій Антонович,
завідувач кафедри нормальної фізіології Одеського
державного медичного університету;
·
· доктор біологічних наук, професор
Лях Юрій Єремійович,
завідувач кафедри медичної біофізики,
медичної апаратури та клінічної інформатики
Донецького національного медичного
університету ім.М.Горького.
Захист відбудеться “12” грудня 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 у Донецькому національному медичному університеті ім.М.Горького (83003, Донецьк, пр.Ілліча,16).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного медичного університету ім.М.Горького (83003, Донецьк, пр.Ілліча,16).
Автореферат розісланий “10” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., професор Д.О. Ластков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під час життєдіяльності в організмі постійно відбувається коливання гомеостатичних констант у вузьких фізіологічних межах, але при цьому, підтримка гомеостазу забезпечує вільне і незалежне від зовнішніх умов існування організму. Стійке відхилення будь-якого гомеостатичного показника викликає патологічний стан. У більшості випадків, навіть найсучасніші терапевтичні розробки і схеми лікування, які направлені на відновлення зміненого гомеостатичного показника, не призводять до відновлення фізіологічного балансу. Тому проблема лікування величезної кількості захворювань, що супроводжуються порушенням вегетативних функцій, є надто актуальною.
Доведено, що одним із головних диригентів у забезпеченні динамічної постійності внутрішнього середовища організму є еволюційно стара структура переднього мозку - преоптична область (RPO) і тісно взаємозв'язані з нею ядра переднього гіпоталамуса. Різні аспекти дослідження фізіологічних механізмів на клітинному рівні на цей час продовжують залишатися актуальними. Найінформативнішим підходом у цьому випадку є аналіз зміни параметрів фонової імпульсної активності (ФІА) нейронів головного мозку.
Відомо, що RPO і передній гіпоталамус – ключові структури, що забезпечують регуляцію функцій травлення, терморегуляцію, забезпечення водно-сольового метаболізму, кардіоваскулярного контролю, репродуктивної і материнської поведінки, регуляції ендокринної системи, циклу сон-неспання та інших важливих вегетативних функцій. Але є дані про те, що при дослідженні реакцій нейронів RPO і переднього гіпоталамуса у відповідь на будь-який вісцеральний стимул виявлені реакції цих нейронів також і на зміни інших параметрів вегетативної сфери.
Так, наприклад, у роботах Boulant J.A., Silva N.L. (1980,1987) виявлено ефективний вплив нетермічних стимулів (статевих стероїдів, коливання осмотичного тиску і глюкози) на термосенситивні нейрони RPO. За даними Matsumura K. та ін. (1985) 73% термосенситивних нейронів RPO змінювали ФІА при зміні артеріального тиску. Osaka T. та ін. (1995) успішно тестували нейрони переднього гіпоталамуса на різні осмотичні та кардіоваскулярні стимули. За даними Koga Н. та ін. (1987) навіть незначне падіння артеріального тиску (до 15 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Про роль преоптичної області та переднього гіпоталамуса у підтримці констант гомеостазу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок