Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексне лікування хворих з вертлюговими переломами стегна в похилому та старечому віці

Комплексне лікування хворих з вертлюговими переломами стегна в похилому та старечому віці

Назва:
Комплексне лікування хворих з вертлюговими переломами стегна в похилому та старечому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.І. ПИРОГОВА
ЦВЯХ Андрій Іванович
УДК: 617.582: 616 – 001.5 – 059
Комплексне лікування хворих з вертлюговими
переломами стегна в похилому та старечому віці
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор ФІЩЕНКО Володимир Олександрович, Вінницький національний медичний університет ім.М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри травматології,ортопедії та хірургії екстремальних умов
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор ШЕВЧУК Віктор Іванович, директор Українського НДІ реабілітації інвалідів МОЗ України
доктор медичних наук РОЛ1К Олексій Васильович, Тернопільська державна медична академія ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри травматології, ортопедії з курсом комбустіології ФПО
Провідна установа:
Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться „18" січня. 2005 р. о 12 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул.Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова за адресою: 21018, м.Вінниця, вул.Пирогова, 56.
Автореферат розісланий „14" грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.мед.н., доцент Покидько М.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Переломи стегнової кістки у вертлюговій ділянці являють собою велику медичну і соціально-економічну проблему (Миронов С.П., Городниченко А.И, 1999). Згідно даних різних авторів, в США переломи проксимального відділу стегнової кістки сягають 98 випадків на 100 000 населення (Jensen G.F. et al., 1982; Lizaur-Utrilla A. et al., 1987).
Латеральні переломи проксимального відділу стегнової кістки є важкою травмою, що зустрічаються переважно у осіб старечого та похилого віку і часто є причиною смерті таких пацієнтів від супутніх ускладнень. Летальність серед даної групи пацієнтів за даними різних авторів складає від 12% до 19% (Бакычаров Я.П., 1963; Миронов С.П. с соавт., 2002; Солод Э. с соавт., 2001).
Часто при лікуванні пацієнтів з вертлюговими переломами вибір раціональної тактики лікування є досить важким завданням. Це пов’язано з тим, що у переважної більшості хворих з вертлюговими переломами виявляється супутня соматична патологія, перебіг травматичної хвороби часто ускладнюється розвитком пролежнів, пневмонії, виникненням посттравматичної деменції та тромбоемболічних ускладнень (Burl J.B. et al, 2003; Ho11ingworth W. et al., 1993). Крім того, досить часто переломи проксимального відділу стегна виникають на фоні системного остеопорозу (Лукьянчиков В.С., Калинин А.П., 1997; Солод Э. с соавт., 2002; Ensrud K.E. et al., 2003; Kenny A.M. et al., 2003), наявність якого значно ускладнює і вибір методу лікування, і його результати.
Зважаючи на серйозні ускладнення, які виникають внаслідок тривалої іммобілізації пацієнтів з вертлюговими переломами, надзвичайно актуальним стає питання якнайшвидшої активізації таких хворих. Існуючі оперативні методи лікування, включаючи найсучасніші методики із застосуванням новітніх фіксаторів (Анкин Л.Н., Анкин Н.Л., 2002; Мюллер М.Е. с соавт., 1996; Миронов С.П., Городниченко А.И., 1999) не завжди можуть бути застосовані як з медичних, так і з економічних міркувань. Тому в таких випадках постає питання про застосування доступної, простої і разом з тим ефективної методики консервативного лікування хворих з переломами вертлюгової ділянки стегна як альтернативі оперативному втручанню. На сьогоднішній день не розроблено диференційованої системи активної консервативної тактики ведення таких хворих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Комплексне лікування хворих з вертлюговими переломами стегна в похилому та старечому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок