Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ МОНООКСИДУ АЗОТУ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КИСНЮ ПРАЦЮЮЧИМ СКЕЛЕТНИМ М’ЯЗОМ

РОЛЬ МОНООКСИДУ АЗОТУ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КИСНЮ ПРАЦЮЮЧИМ СКЕЛЕТНИМ М’ЯЗОМ

Назва:
РОЛЬ МОНООКСИДУ АЗОТУ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КИСНЮ ПРАЦЮЮЧИМ СКЕЛЕТНИМ М’ЯЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
__________________________________________________________________
Богуславський Андрій Юрійович
УДК 612.13+612.17.015.3/577.1.576.311.347.577.352.4
РОЛЬ МОНООКСИДУ АЗОТУ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КИСНЮ ПРАЦЮЮЧИМ СКЕЛЕТНИМ М’ЯЗОМ
03. 00. 13 - фізіологія людини та тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі фізіології кровообігу
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, член-кор. НАНУ,
Сагач Вадим Федорович,
Завідувач відділу фізіології кровообігу,
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Янчук Петро Іванович,
ст. наук. співроб. відділу загальної фізіології
НДІ фізіології ім. П. Богача біологічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
доктор медичних наук,
Маньковська Ірина Микитівна,
завідувач відділу гіпоксичних станів
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Провідна установа: Інститут ендокринології та обміну речовин
ім. В.П. Комісаренко АМН України
Захист відбудеться “_5_”_квітня___2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “_3_”__березня___2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
Доктор біологічних наук З.О.Сорокіна-Маріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Дослідження останніх десятиріч в галузі біохімії та фізіології свідчать, що NO - не лише один із головних модуляторів судинного тонусу, а також потужний ендогенний регулятор інтенсивності клітинного дихання та внутрішньоклітинного рівня кисню [Borutaite V. et al., 2000]. Так, в роботах Брауна та ін. [Brown G.C., 1999; Steffen M. et al., 2001] показано, що NO, дозозалежно регулюючи активність мітохондріальних комплексів, оптимізує процеси клітинного дихання та енергоутворення. Ці процеси, в свою чергу, тісно пов’язані з відкриттям мітохондріальної пори (МП) [Griffiths E. et al., 1993; Ichas F. et al., 1997; Ravagnan L. et al., 2002]. Останнім часом стало відомо, що існують NO-залежні механізми регуляції чутливості МП до дії її активаторів [Bolli R. et al., 1997; Piantadosi C. et al., 2002]. Останні дослідження вказують на те, що індукція МП відіграє визначну роль у розвитку реперфузійних та токсичних пошкоджень серця. Незворотнє відкриття МП супроводжується колапсом мітохондріального мембранного потенціалу, різким порушенням іонного складу матриксу мітохондрій, пригніченням окисного фосфорилювання, вільнорадикальним вибухом та вивільненням у цитозоль клітини цілого ряду біологічно активних речовин - цитохрому С, прокаспаз, фактору індукції апоптозу тощо, що веде до розвитку апоптозу або/ та некрозу. Таким чином, регуляція дихальної активності мітохондрій, кисневих параметрів працюючого органу та чутливості МП до дії індукторів це взаємопов'язані ефекти модулюючого впливу NO. Проте, робіт з таким комплексним підходом ми не зустрічали. Переважна більшість досліджень, в яких вивчалась NO-залежна регуляція скорочувальної активності скелетних м’язів виконана в умовах ізольованих м’язових волокон, а результати цих досліджень досить розбіжні та неоднозначні [Xu L. et al., 2000; Galler S. et al., 1997; Marechal G. et al., 1999]. Що ж стосується вивчення ролі NO в регуляції кисневих параметрів роботи скелетного м’яза, то існуючі роботи дають неповне, фрагментарне уявлення про механізми NO-залежної регуляції. Роботи, присвячені вивченню ролі NO у регуляції ефективності використання кисню працюючим скелетним м’язом, в сучасній науковій літературі практично відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ МОНООКСИДУ АЗОТУ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КИСНЮ ПРАЦЮЮЧИМ СКЕЛЕТНИМ М’ЯЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок