Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕТВОРЕНІ ФОРМИ У ВИХОВНИХ ПРАКТИКАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ

ПЕРЕТВОРЕНІ ФОРМИ У ВИХОВНИХ ПРАКТИКАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ

Назва:
ПЕРЕТВОРЕНІ ФОРМИ У ВИХОВНИХ ПРАКТИКАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
МЕЛЬНИЧЕНКО Анатолій Анатолійович
УДК 37.032 : 101
ПЕРЕТВОРЕНІ ФОРМИ У ВИХОВНИХ ПРАКТИКАХ
СУЧАСНОГО СОЦІУМУ
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
НОВІКОВ Борис Володимирович, Національний технічний університет України “КПІ”, декан факультету соціології, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
СИТНИК Петро Кононович, Національна академія державного управління при Президенті України, професор кафедри соціальної та гуманітарної політики.
кандидат філософських наук, доцент,
ДІДЕНКО Віталій Федорович, доцент кафедри філософії гуманітарних наук Київського національного університету ім. Т.Шевченка.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “_03_” жовтня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.21 Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, пр-т. Перемоги, 37, корп. 7., ауд. 514.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “__01__” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент О.В. Романовська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Система освіти і виховання в сучасній Україні зазнає активного впливу найрізноманітніших детермінант – і конструктивних і деструктивних за наслідками свої дії. Тенденції до глобалізації, що мають місце в сучасному освітньо-виховному просторі, створюють нові, інфлюють та демонтують традиційні ціннісні та духовні компоненти формування людини. Сучасна людина живе, формується та розвивається в епоху домінування мас-медіа, в новій медійній культурі, яка якісно відрізняється від попередніх форм комунікації. Докорінні зміни в економічній, політичній, соціальній, духовній та інших сферах суспільного життя за останні 15-20 років зумовили істотну деструктивну редукцію (спрощення та відверту примітивізацію) наявних раніше соціальних і моральних орієнтирів. Разом з тим, в суспільстві наростають тривожні тенденції, серед яких – соціокультурна дезадаптація молодих людей, знеособлення та “масовізація” людини. Така ситуація актуалізує необхідність пошуку нових підходів до питання розвитку особистості з урахуванням викликів та імперативів сучасного соціокультурного буття. Це, в свою чергу, передбачає істотний перегляд підходів до феномена виховання як “мистецтва формування людей”.
Непередбачуваність змін в суспільстві, відсутність державної ідеології та непослідовність державної політики призвели до руйнування ста-рої системи виховання, але не забезпечили народження нової. В зв’язку з цим унеможливилося довгострокове соціальне прогнозування, яке б могло визначити перспективи становлення та формування людини у суспільстві.
Пошук пріоритетів становлення нашої держави потребує урахування того факту, що трансформація суспільних відносин в Україні тривалий час характеризувалася першочерговою увагою до економічних та політичних аспектів функціонування держави. За таких умов проблеми виховання не потрапляли у перелік завдань, які мали провідний характер у вітчизняній державній та громадській практиці. Не стала винятком і галузь наукового осмислення цього кола проблем, у тому числі в системі філософського знання. Роботи, присвячені виховним процесам в українському суспільстві, є не частими у потоці наукових та науково-практичних розробок вчених-філософів. Хоча, заради справедливості, необхідно констатувати, що водночас спостерігається як дискусійність у сучасній науковій літературі, так і різноголосся в українській освітньо-виховній практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕРЕТВОРЕНІ ФОРМИ У ВИХОВНИХ ПРАКТИКАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок