Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ГРУПАХ ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ

СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ГРУПАХ ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ГРУПАХ ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ГЕРЛЯНД ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 373.3.018.54.035
СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
У ГРУПАХ ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник:
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Алєксєєнко Тетяна Федорівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович,
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, проректор з науково-педагогічної роботи;
кандидат педагогічних наук
Киричок Віра Андріївна,
Інститут проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії морально-етичного виховання.
Захист відбудеться “18” грудня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “15” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Особливості входження людини як особистості у макро- і мікросоціум, здатність самостійно вирішувати численні соціальні проблеми, реалізувати себе в житті й створювати умови життєдіяльності, значною мірою визначається її соціальним розвитком. Це актуалізовано в законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про соціальне становлення та розвиток молоді в Україні”, у Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття).
Проблема соціального в структурі особистості розглядається представниками різних галузей науки, зокрема, філософами І.Бекешкіною, Т.Бутківською, П.Гуревичем та ін., соціологами Е.Дюркгеймом, І.Коном, А.Ручкою, Г.Спенсером та ін., психологами Г.Абрамовою, Г.Андрєєвою, О.Асмоловим, І.Бехом, Л.Божович, О.Кононко, Б.Паригіним та ін.; педагогами Т.Алєксєєнко, Б.Бітінасом, В.Болгаріною, Є.Бондаревською, О.Докукіною, І.Звєрєвою, В.Киричок, О.Коберником, С.Литвиненко, А.Мудриком, І.Шоробурою, І.Ящук та ін.
Найбільш інтенсивно соціальний розвиток відбувається у дитинстві в ситуаціях перебування особистості в нових соціальних умовах. Такими соціальними умовами для молодшого школяра є середовище школи і, зокрема, група подовженого дня (ГПД).
Особливості входження індивіда до нового соціального середовища, засвоєння нових ролей, моделей поведінки, видів діяльності, спрямованих на самоствердження, самореалізацію в соціальному статусі обґрунтовані як базові потреби у роботах вітчизняних та зарубіжних дослідників Л.Божович, Л.Виготського, А.Маслоу, Е.Фромма та ін.
Проблеми організації навчально-виховної роботи у групах подовженого дня розглянуто в працях М.Горобея, П.Гранкіна, Б.Кобзаря, Е.Костяшкіна, Т.Рабченюк, Т.Чубенка, Ш.Голчека (Словакія), Ж.Готдаєва (Туркменія), В.Дімітрової та Я.Дімової (Болгарія). Структуру і функції групи подовженого дня досліджували у різні роки А.Бондар, Л.Веденісова, Й.Глікман, Л.Гурвич, П.Дементьєв, В.Заворотов, С.Каркліна, В.Коротов, Г.Манке, І.Мар’єнко, Т.Мишковська, К.Присяжнюк, З.Садовнича, А.Хрипкова та інші; нині активно досліджують складові освітнього середовища ГПД в Російській Федерації П.Горностаєв, Г.Гослікова, Л.Кульбякіна, І.Попова, М.Резніченко, Н.Чутко, Г.Шаталова.
Однак, в Україні з середини 90-х років ХХ століття не було здійснено жодного цілісного дослідження навчально-виховного процесу у групах подовженого дня, не визначено їх значення і специфіку роботи, виховний потенціал з урахуванням соціальної ситуації та перспектив соціального розвитку особистості в умовах сучасної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ГРУПАХ ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок