Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІКОМПОНЕНТНОГО АЛЕРГЕНУ З АТИПОВИХ МІКОБАКТЕРІЙ

РОЗРОБКА БІКОМПОНЕНТНОГО АЛЕРГЕНУ З АТИПОВИХ МІКОБАКТЕРІЙ

Назва:
РОЗРОБКА БІКОМПОНЕНТНОГО АЛЕРГЕНУ З АТИПОВИХ МІКОБАКТЕРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Білушко Віктор Валерійович
УДК 619:616.98:579.873.21
РОЗРОБКА БІКОМПОНЕНТНОГО АЛЕРГЕНУ З АТИПОВИХ МІКОБАКТЕРІЙ
16.00.03 - ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії вивчення туберкульозу Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини
Української академії аграрних наук.
Науковий керівник
доктор ветеринарних наук Завгородній Андрій Іванович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії вивчення туберкульозу.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН Красніков Геннадій Андрійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії пато-
морфології;
кандидат ветеринарних наук Сосницький Олександр Іванович, Луганський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, доцент кафедри мікробіології та фармакології.
Провідна установа
Одеський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра мікробіології та вірусології, м. Одеса.
 
Захист відбудеться " 23 " квітня 2003 р. о
13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.359.01
в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий " 20 " березня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук ____________БАБКІН А. Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Епідеміологічне благополуччя будь-якої країни неможливе без постійного ветеринарного контролю щодо антропозоонозів. Одним з небезпечних антропозоонозів, що завдають значних економічних втрат тваринництву, а також шкоди здоров'ю людини є туберкульоз.
Боротьба з туберкульозом тварин, як в Україні, так і за її межами, базується на проведенні комплексу організаційно-господарських та ветеринарно-санітарних заходів. Прижиттєвий контроль благополуччя великої рогатої худоби щодо туберкульозу проводять шляхом систематичних алергічних досліджень за допомогою внутрішньошкірної туберкулінової проби (ВТП) із застосуванням туберкуліну [Овдиенко Н.П., Найманов А.Х., 1998; Ткаченко О.О., 1999; Кассіч Ю.Я., Завгородній А.І., 1999; Бусол В.О., 2002]. В останні роки у благополучних щодо туберкульозу господарствах виявляють тварин з неспецифічними реакціями на внутрішньошкірне введення туберкуліну. Основною причиною виникнення цих реакцій є поширення у природі атипових мікобактерій, які сенсибілізують організм тварин до туберкуліну. Це ускладнює визначення епізоотичної ситуації з туберкульозу в господарствах [Мартма О.В., 1989; Кассіч Ю.Я., Завгородній А.І., 1996, 2000].
Контроль благополуччя щодо туберкульозу здійснюють не лише за допомогою ВТП, але й за результатами післязабійного огляду туш великої рогатої худоби [Кочмарский В.А., 1978; Kouba V., 1984; Miciora R., 1996]. Але на практиці мають місце випадки, коли у реагуючих на туберкулін тварин при діагностичному забої в органах і тканинах відсутні патологоанатомічні зміни, що властиві туберкульозу.
У зв'язку з цим виникає проблема диференціації специфічних та неспецифічних реакцій на туберкулін у великої рогатої худоби [Мартма О.В., 1982; Шаров О.М., 1989; Кассіч Ю.Я., Завгородній А.І., 1996].
Одним з методів встановлення діагнозу на туберкульоз в Україні, що наведені в "Методичних рекомендаціях з визначення природи реакцій на туберкулін у великої рогатої худоби господарств, благополучних щодо туберкульозу, і встановлення видової належності культур мікобактерій" (1997), є симультанна алергічна проба з використанням туберкуліну (ППД) для ссавців та комплексного алергену з атипових мікобактерій (КАМ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІКОМПОНЕНТНОГО АЛЕРГЕНУ З АТИПОВИХ МІКОБАКТЕРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок