Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДАВНИЧА ТА ПУБЛІЦИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН і УПА НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (40 - 50 –і роки ХХ ст.)

ВИДАВНИЧА ТА ПУБЛІЦИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН і УПА НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (40 - 50 –і роки ХХ ст.)

Назва:
ВИДАВНИЧА ТА ПУБЛІЦИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН і УПА НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (40 - 50 –і роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Романишин Юрій Олександрович
УДК 947.04(Укр.)
ВИДАВНИЧА ТА ПУБЛІЦИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ОУН і УПА НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
(40 - 50 –і роки ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
радіомовлення і телебачення
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Плисюк Василь Пилипович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри українознавства
кандидат історичних наук, старший науковий-співробітник
Шкраб’юк Петро Васильович,
Інститут українознавства
ім. І.Крип’якевича НАН України,
старший науковий співробітник
відділу нової історії
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2004 р. о “ 15 ” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000 м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія ОУН і УПА належить до проблем, котрі були за межами об’єктивного вивчення у вітчизняній історіографії, незважаючи на те, що їх розробка дає змогу ввести нові характеристики у вивчення суспільно-політичної ситуації в Україні щодо національно - визвольного руху як у роки Другої світової війни, так і після її закінчення.
Не був об’єктом спеціального дослідження й масив періодики, що її видавали ОУН і УПА. Вивчення ж видавничої та публіцистичної діяльності ОУН і УПА не лише допоможе глибше розкрити прагнення і діяльність цих інституцій, а й відкриє ще один бік української культури, оскільки друковані видання є критерієм духовності й культури будь-якого народу, допоможе з’ясувати роль, значення й місце друкованого слова в національно-визвольних змаганнях українського народу.
Окрім суто наукового інтересу, важливість піднятої у дисертації проблеми зумовлена також вимогами сьогодення, коли настала потреба помирити воїнів, які по-різному розуміли незалежність України, згуртувати їх для спільної мети – зміцнення молодої незалежної України. Отже, актуальність теми зумовлюється ступенем її наукового дослідження, визначається необхідністю розв’язати важливу наукову проблему, що має загальнотеоретичне і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане у рамках науково-дослідної теми кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка “Суспільно – політичні партії і рухи в Україні у ХІХ – ХХ століттях”, а також збігається з тематикою наукових досліджень, які проводять історики преси на факультеті журналістики.
Об’єктом дослідження є різнотипові форми друкованих видань ОУН і УПА – газети, журнали, брошури, листівки, звернення, відозви воєнного і повоєнного періоду, що видавалися й розповсюджувалися на західноукраїнських землях.
Предмет дослідження - умови зародження й діяльність ОУН і УПА та їхня видавнича й публіцистична діяльність, її тематичний спектр, жанрова особливість, ефективність, форми вираження змісту, особливості виготовлення та розповсюдження, місце в ідеологічно - пропагандивній діяльності.
Мета і основні завдання дослідження полягають у вивченні і узагальненні видавничої та публіцистичної діяльності ОУН і УПА; з’ясуванні за допомогою газетно-публіцистичних публікацій історичного досвіду національно-визвольних змагань у воєнний та післявоєнний періоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИДАВНИЧА ТА ПУБЛІЦИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН і УПА НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (40 - 50 –і роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок