Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ОСІБ, ЩО ВЧИНИЛИ НАСИЛЬНИЦЬКИЙ ЗЛОЧИН

ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ОСІБ, ЩО ВЧИНИЛИ НАСИЛЬНИЦЬКИЙ ЗЛОЧИН

Назва:
ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ОСІБ, ЩО ВЧИНИЛИ НАСИЛЬНИЦЬКИЙ ЗЛОЧИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКівський національний університет внутрішніх справ
Назаров Олег Анатолійович
УДК 343.95
ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ОСІБ, ЩО
ВЧИНИЛИ НАСИЛЬНИЦЬКИЙ ЗЛОЧИН
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ,
Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Попова Галина Вікторівна,
Харківський національний університет внутрішніх справ, кафедра прикладної психології, професор кафедри.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Барко Вадим Іванович,
Академія управління МВС,
проректор академії;
кандидат психологічних наук, доцент
Кузнецов Марат Амірович,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра прикладної психології, доцент кафедри.
Захист відбудеться „_30_ ”_листопада__2007 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий „_29 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.В. Макаренко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вивчення насильницьких злочинів (хуліганство, тілесні ушкод-ження, вбивство) має велике соціальне значення та є одним з основних напрямків як кримінологічної науки, так і юридичної психології. За час свого існування ці галузі знань накопили великий емпіричний матеріал і корисні рекомендації для правоохоронної практики, внесли вклад в розробку теорії антисуспільної поведінки. На теперішній час відбувається помітна зміна предметної направленості теоретичних та прик-ладних досліджень відповідно змінам у суспільстві, що на жаль пов’язані зі зміною гендерних співвідношень насилля, ростом жіночої злочинності, зміщенням ціннісних та змістовних особистих утворень злочинців та дефіцитом дійових психокорекційних програм для роботи зі злочинцями.
В кримінально-психологічних дослідженнях проблемам особистості злочинця завжди приділялась значна увага, зокрема цими проблемами займались такі вчені, як П.С. Дагель, К.Є. Ігошев, В.Ф. Пирожков, О.Е. Личко, В.М. Кудрявцев, Е. Кречмер, В. Холличер та ін. Гендерний аспект злочинності розглядався І.Н. Бочкарьовою, Л.С. Сабіною, А.В. Либіним, Ю.М. Антоняном, Н.А. Челишевою, Л.А. Шевченко. Але емпіричні дані на цей рахунок, не дивлячись на велику кількість досліджень, часто суперечливі. Проблему смислової сфери особистості було достатньо добре вивчено як вітчизняними вченими (Б.А. Ананьєв, Б.С. Братусь, Ю.А. Васильєва, А.М. Леон-тьєв, та ін.), так і зарубіжними (А. Маслоу, В. Франкл, С. Шварц та ін.). Дослідженню смислової сфери особистості з аномальною, девіантною поведінкою приділяли особливу увагу Ю.М. Антонян, К.Є. Ігошев, А.Р. Ратинов, Г.Ф. Хохряков, С.І. Яковенко. Проте дослідження гендерних розбіжностей злочинної поведінки є досить актуальним на сьогодення у зв’язку з тим, що існує небагато досліджень щодо гендерних особливостей причин вчинення насильницьких злочинів. Особливий інтерес представляють психологічні характеристики чоловіків-вбивць та жінок-вбивць: що саме частіше спонукає їх до вбивства, які відношення складалися з потенційною жертвою, як можна корегувати особистість вбивці.
Таким чином, актуальність обраної теми визначається недостатньою вивченістю проблеми гендерних особливостей смислової сфери особистості, що вчинила насильницький злочин, а також потребами виправної практики в наукових даних, які можуть стати основою для розробки ефективних програм психокорекції при роботі пенітенціарних психологів зі злочинцями, засудженими за вбивство.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження проводилось у рамках наукової програми кафедри прикладної психології Харківського національного університету внутрішніх справ та виконано згідно з „Комплексною програмою профілактики правопорушень на 2007-2009 роки”, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 року № 1767 та „Пріоритетними напрямами наукових та дисертаційних дос-ліджень, які потребують першочергового розроблення і впровадження в практичну діяльність органів внутрішніх справ, на період 2004-2009 років” (наказ МВС України від 05.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ОСІБ, ЩО ВЧИНИЛИ НАСИЛЬНИЦЬКИЙ ЗЛОЧИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок