Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ШЕВЧЕНКО АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 338.439
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ
ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.06.01 – економіка,
організація та управління підприємствами
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Сохацька Олена Миколаївна,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Воронкова Алла Еженівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (м. Луганськ)
кандидат економічних наук, доцент
Отенко Ірина Павлівна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри економічного аналізу
Провідна установа: |
Національний університет „Львівська політехніка”,
кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться “26” травня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11
Автореферат розісланий “25” квітня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
Б.П. Адамик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування національної моделі господарювання, яка б забезпечувала стійке розширене відтворення на інноваційних засадах, не може відбуватися без нарощування економічного потенціалу кожного підприємства.
У харчовій промисловості, яка в останні роки суттєво нарощує обсяги виробництва, мають перспективи успішного розвитку лише ті підприємства, що стабільно і розширено відтворюють свій економічний потенціал в умовах жорсткої національної та міжнародної конкуренції.
В цьому контексті визначення економічного потенціалу балансових та позабалансових ресурсів на предмет формування додаткової вартості в майбутньому та ефективного його використання через мінімізацію матеріальних, часових, інтелектуальних та організаційних зусиль є актуальною та малодослідженою проблемою.
Такий підхід до дослідження економічного потенціалу підприємств входить до нової сучасної зарубіжної концепції управління – управління вартістю (Value Based Management), в основу якої покладено розуміння того факту, що для власників будь-якого підприємства центральним питанням є приріст їх добробуту в результаті функціонування об’єктів володіння. При цьому добробут не вимірюється потужністю, кількістю зайнятих працівників, часткою ринку, виручкою, а вартістю підприємства.
Проблеми формування економічного потенціалу підприємств, в тому числі харчової промисловості, досліджували вітчизняні та зарубіжні вчені, такі як: Адріанов В.Д., Борщевський П.П., Вітвіцький В.В., Воронкова А.Е., Гайдуцький П.І., Долішній М.І., Доманчук Д.П., Євдокімов Ф.І., Кириченко О.М., Крикавський Є.В., Лукінов І.І., Мессель-Веселяк В.Я., Олексюк О.І., Отенко І.П., Попов Є.В., Пепа Т.В., Рєпіна І.М., Саблук П.Т., Сохацька О.М., Тарнавська Н.П., Федонін О.С., Хомин П.Я., Юрчишин В.В. тощо.
Одночасно, аналіз наукових публікацій та практики формування і використання економічного потенціалу підприємств харчової промисловості свідчить про те, що конкретні механізми цього процесу належним чином не висвітлені, не відслідковується вплив зовнішніх та внутрішніх чинників, недостатньо досліджені моделі визначення ефективності економічного потенціалу.
Важливість зазначених наукових проблем і їх практична значимість зумовили вибір теми та постановки основних завдань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок