Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПОЕТОНІМОГЕНЕЗУ НА ОБРАЗНI МОЖЛИВОСТI ПРОПРІАЛЬНОЇ ЛЕКСИКИ

ВПЛИВ ПОЕТОНІМОГЕНЕЗУ НА ОБРАЗНI МОЖЛИВОСТI ПРОПРІАЛЬНОЇ ЛЕКСИКИ

Назва:
ВПЛИВ ПОЕТОНІМОГЕНЕЗУ НА ОБРАЗНI МОЖЛИВОСТI ПРОПРІАЛЬНОЇ ЛЕКСИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧУБ Тетяна Вікторівна
УДК 81’373.2:82.1
ВПЛИВ ПОЕТОНІМОГЕНЕЗУ
НА ОБРАЗНI МОЖЛИВОСТI ПРОПРІАЛЬНОЇ ЛЕКСИКИ
спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі мовознавства та російської мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Калінкін Валерій Михайлович,
завідувач кафедри української та російської мов Донецького державного медичного університету ім. М. Горького.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисова Світлана Павлівна,
професор кафедри теорії та історії журналістики Київського міжнародного університету;
кандидат філологічних наук
Фоміна Людмила Федорівна,
доцент кафедри прикладної лінгвістики Одеського національного університету.
Провідна установа: кафедра загального мовознавства Львівського національного університету ім. І.Франка Міністерства освіти і науки України, м.Львів.
Захист відбудеться 15 червня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 14 травня 2005 року.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради кандидат філологічних наук,
доцент М.О.Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Змістова інформація поетоніма в художньому творі, на думку більшості вчених, безперервно перетворюється. Однією з причин цього є трансонімізація. Незважаючи на те, що як засіб поповнення лексичного фонду мови трансонімізація давно привертає увагу вчених, вона недостатньо вивчена як явище художнього мовлення, хоча у практиці роботи літераторів здатність власних назв змінювати свої властивості при застосуванні їх для позначення референтів іншого типу активно експлуатується, що часто дає науково значущі результати. Недостатньо вивчено також вплив інших процесів поетонімогенезу (апелятивації, онімізації та ін.) на формування образних і семантичних властивостей поетонімів. Цим визначається актуальність вивчення розглянутої в дисертації проблеми в загальнолінгвістичному плані. Своєчасність і важливість роботи зумовлена також відсутністю в Україні досліджень структурно-семантичних та стилістичних властивостей пропріальної лексики у творчості французьких поетів та в перекладах їх творів слов’янськими мовами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційного дослідження є одним із напрямків наукових досліджень кафедр мовознавства та російської мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету й узгоджується з провідною темою роботи кафедр "Актуальні питання сучасної ономастики", у межах якої розглядаються питання поетичної ономастики, східнослов’янської ономастики, особливостей українcьких словотвірних моделей (на матеріалі топонімів східнослов’янського регіону України).
Метою роботи є дослідження поетонімогенезу як процесу функціонування онімної лексики у віршованому тексті.
Досягнення зазначеної мети передбачає розвязання низки завдань:
1. Визначення денотативного й конотативного наповнення власних імен у творах Ф. Війона, Ш. Бодлера, вибірково – у творчості П. де Ронсара, П.-Ж. Беранже, Е. Верхарна, а також у перекладах цих творів українською, російською та польською мовами.
2. Аналіз стилістичних властивостей поетонімів, виражальні можливості яких зумовлені онімогенезом.
3. Виявлення специфічних властивостей заголовків поетичних текстів як онімів особливого роду, що сприяють початковій антиципації змістового аспекту твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ПОЕТОНІМОГЕНЕЗУ НА ОБРАЗНI МОЖЛИВОСТI ПРОПРІАЛЬНОЇ ЛЕКСИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок