Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО РУХУ В ГАЛИЧИНІ: 1921 – 1939 рр.

ПОЛІТИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО РУХУ В ГАЛИЧИНІ: 1921 – 1939 рр.

Назва:
ПОЛІТИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО РУХУ В ГАЛИЧИНІ: 1921 – 1939 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,58 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМ. І. КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
ДЯДЮК МИРОСЛАВА СТЕПАНІВНА
УДК 329.7 – 055,2 (477.8.). 1921/1939
ПОЛІТИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО РУХУ
В ГАЛИЧИНІ: 1921 – 1939 рр.
спеціальність 07. 00. 01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі новітньої історії Інституту українознавства
ім. І. Крип’якевича НАН України
Науковий керівник:
Дашкевич Ярослав Романович, доктор історичних наук, професор, заступник директора Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України, керівник Львівського відділення
Офіційні опоненти:
Гелей Степан Дмитрович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та політології, проректор Львівської комерційної академії
Соляр Ігор Ярославович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Українського державного лісотехнічного університету
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “ 15 ” січня 2002 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д .222.01 для захисту дисертацій в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства
ім. І. Крип’якевича НАН України
Автореферат розісланий 14 грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Традиції українського національно-визвольного руху XX ст., зокрема жіночого, становлять постійний інтерес для дослідників політичної історії України. Потужним імпульсом переосмислення традиційних уявлень про український жіночий рух в Галичині стало відновлення державної незалежності України та вільний доступ до архівів, а також десятиліттями замовчуваної української історіографії.
З кінця XIX ст. до 1939 р. український жіночий рух на Західних землях України, незважаючи на складні політичні обставини розвивався, йому належала поважна роль у суспільно-політичному житті. Упродовж 1921-1939 рр. його репрезентантом виступало, головним чином товариство “Союз Українок”. Вирізняючись серед розмаїття галицьких громадських жіночих організацій у сфері релігії, культури, освіти, окремих секцій у національних товариствах (“Просвіта”, “Рідна Школа”, “Сільський Господар” тощо), “Союз Українок” не обмежувався культурно-освітньою та економічною діяльністю. Прикметною властивістю феміністської організації було те, що вона діяла у суспільно–політичному середовищі. Це засвідчувало про вихід жіночого руху на авансцену політичного життя як повноправного суб’єкта національно-визвольних змагань. Власне ця обставина і зумовлює актуальність дослідження жіночого руху як складової і невід’ємної частини політичної історії України, боротьби за її державну незалежність і соборність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є частиною планових тем відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України “Суспільно-політичний та національно-визвольний рух в Україні (західні землі) кінець XVIII-XX ст.”, а також Центрального державного історичного архіву України м. Львова у відділі інформації. Найвагомішим результатом науково-дослідницьких програм є збірник “Мілена Рудницька. Статті. Листи. Документи”, підготовлений дисертантом у співавторстві.
Об’єкт дослідження – інституційна основа українського жіночого руху – товариство “Союз Українок” та організаційні ланки, створені в його межах – “Всесвітній Союз Українок”, “Дружина Княгині Ольги”; український жіночий рух у системі міжнародних жіночих організацій; предмет – політизація українського жіночого руху як суспільне явище, його інтеграція та реальний внесок у громадсько-політичне життя, національно-визвольні змагання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПОЛІТИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО РУХУ В ГАЛИЧИНІ: 1921 – 1939 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок