Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Веретенникова Ганна Борисівна
УДК 658.14./17
ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, доцент
Ястремська Олена Миколаївна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри інформаційних систем
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Кизим Микола Олександрович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач лабораторії наукових досліджень соціально-економічних проблем суспільства
кандидат економічних наук, доцент
Деренська Яна Миколаївна,
Національний фармацевтичний університет,
доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа – | Дніпропетровський національний університет,
кафедра економіки та маркетингу,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 26 ” травня 2005 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.055.01 у Харківському національному економічному університеті за адресою: пр. Леніна, 9-А, м. Харків, 61001.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: пр. Леніна, 9-А, м. Харків, 61001.
Автореферат розісланий “ 23 “ квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. С. Дороніна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для забезпечення стабільного соціально-економічного зростання і розвитку економіки України необхідно вирішити ряд нагальних проблем, серед яких однією з основних є підвищення ефективності використання економічних ресурсів промислових підприємств. Її вирішення вимагає вдосконалення й розвитку існуючих, а також розроблення нових методичних підходів, які враховують сучасні особливості економічних перетворень в Україні.
Аналіз результатів макроекономічних показників свідчить про наявність певних недоліків, притаманних діяльності промислових підприємств протягом декількох останніх років, а саме про зростання дебіторської і кредиторської заборгованості підприємств, необґрунтоване збільшення обсягів отриманих кредитів у порівнянні з випуском промислової продукції та ін. Разом з тим, для того, щоб економічні перетворення, які спрямовані на євроінтеграцію та підвищення соціального забезпечення суспільства, набули стійкого довгострокового характеру, необхідно приділяти увагу раціональному використанню і розподілу економічних ресурсів підприємств у стратегічному аспекті. Одним із найважливіших видів ресурсів є фінансові. Тому дослідження проблем стратегічного управління процесами їхнього формування і використання стає пріоритетним науково-практичним завданням, що вимагає вирішення в сучасних умовах.
Питання сутності фінансової стратегії, процесу її формування та оцінки якості досліджувалися зарубіжними та вітчизняними вченими: М. Абрютиною, І. Балабановим, І. Бланком, Т. Бердниковою, Е. Брігхемом, В. Герасимчуком, І. Герчиковою, В. Гриньовою, М. Кизимом, Г. Клейнером, В. Ковальовим, В. Колчиною, Д. Мідлтоном, М. Міллером, Л. Павловою, В. Пономаренком, В. Пріваловим, О. Пушкарем, О. Стояновою, А. Томпсоном, М. Треньовим, О. Тридідом, Н. Ушаковою, Е. Хелфертом, О. Шереметом.
Аналіз й узагальнення публікацій за даною проблематикою дозволили зробити висновок про те, що існуючі методичні підходи до формування фінансових стратегій промислових підприємств в умовах соціально-економічних перетворень недостатньо розроблені як у теоретичному, так і в практичному аспектах, про що свідчить відсутність обґрунтування єдиної послідовності етапів процесу формування фінансової стратегії, принципів його реалізації, методичних рекомендацій щодо здійснення, які б комплексно враховували як кількісні, так і якісні характеристики суб'єкта господарювання щодо використання економічних ресурсів, досягнуті результати впровадження обґрунтованих і обраних стратегічних альтернатив.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок