Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ АЛОФОНІВ ФОНЕМИ /r/ У МОВЛЕННІ ДИКТОРІВ НІМЕЧЧИНИ 1923-2003 рр. (інструментально-фонетичне дослідження)

ФУНКЦІОНУВАННЯ АЛОФОНІВ ФОНЕМИ /r/ У МОВЛЕННІ ДИКТОРІВ НІМЕЧЧИНИ 1923-2003 рр. (інструментально-фонетичне дослідження)

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ АЛОФОНІВ ФОНЕМИ /r/ У МОВЛЕННІ ДИКТОРІВ НІМЕЧЧИНИ 1923-2003 рр. (інструментально-фонетичне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова
Васильченко Олена Германівна
УДК 802.0-4/5-086
ФУНКЦІОНУВАННЯ АЛОФОНІВ ФОНЕМИ /r/
У МОВЛЕННІ ДИКТОРІВ НІМЕЧЧИНИ 1923-2003 рр.
(інструментально-фонетичне дослідження)
Спеціальність 10.02.04. – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі німецької філології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керiвник: кандидат педагогічних наук, доцент
Вербицька Тетяна Діомидівна,
Одеський національний університет iм.Меч-ни-кова, доцент кафедри німецької філології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Стеріополо Олена Іванівна,
Київський національний лінгвістичний університет, професор кафедри німецької філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Меліка Георгій Іванович,
Ужгородський національний університет, професор кафедри німецької філології.
Провідна установа: Запорізький державний університет,
кафедра германської філології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Захист відбудеться „24 лютого” 2005 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 129.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.--
Автореферат розіслано „ ” січня ------року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Варіативність звукових реалізацій у суцільному мовленнєвому потоці визначається взаємодією сегментного та супрасегментного рівнів у процесі породження звукового висловлення і є суттєвим фактором для розуміння особливостей коартикулярного характеру та динаміки мовленнєвих явищ. В основі динамічної природи мовлення лежить складна комбінація безперервних та дискретних характеристик звукового сигналу. Цим визначається актуальність пошуку об’єктивних критеріїв виділення з безперервного мовленнєвого потоку певного числа елементарних звукових сегментів з використанням інформації про об’єктивні ознаки меж більш крупних одиниць мовлення – складів, фонетичних слів, надфразових та тематичних єдностей, тексту, що перебувають у складній залежності від одиниць лексико-граматичного рівня, а також низки просодичних факторів.
Особливе значення проблема адекватного аналізу природного мовлення набуває у зв’язку з розвитком такого нового напряму в лінгвістиці, як мовленнєзнавство [Потапова, 2002; Krech, 1997, 1999; Stock, 2001], де враховуються наступні основні складники комунікативного акту: мотивація та комунікативний намір адресанта, ситуативно-імплікативна маркованість висловлення, одночасна реалізація артикуляційних, фонаційних та перцептивних жестів, інтерпретація висловлення адресатом з урахуванням мотивації та комунікативного наміру, розпізнавання лінгвістичних, паралінгвістичних й екстралінгвістичних факторів тощо.
Розвиток комп’ютерних технологій дає змогу організувати на більш точному рівні процес сегментації та смислового членування мовлення в залежності від виду мовленнєвої діяльності (читання/говоріння), умов комунікативної ситуації, емоційного стану мовця, регіональних факторів, надаючи тим самим можливість визначити специфіку звукової варіативності на рівні артикуляції, акустики та перцепції в автентичному мовленні індивідуума [Потапова, 1997, 2002; Лобанов, 2003; Machelett, Tillmann, 2000, Boersma, 2001].
Дане дисертаційне дослідження присвячене проблемі варіювання мовних одиниць – зокрема, вивченню реалізації консонантних та вокалізованих [r/]-алофонів фонеми /r/ у суцільному німецькому мовленні. Ряд німецьких вчених-мовленнєзнавців (Е.-М. Крех, Б.Руес, У.Хіршфельд) вважають, що алофони німецької фонеми /r/ являють собою такий великий матеріал, який можна досліджувати кожні 20-30 років і при цьому завжди знаходити які-небудь зміни, що свідчить про незгасаючу актуальність розглянутого питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ АЛОФОНІВ ФОНЕМИ /r/ У МОВЛЕННІ ДИКТОРІВ НІМЕЧЧИНИ 1923-2003 рр. (інструментально-фонетичне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок