Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ВАНТАЖНИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ТАРИФІВ НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ ПОПИТУ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ВАНТАЖНИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ТАРИФІВ НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ ПОПИТУ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ВАНТАЖНИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ТАРИФІВ НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ ПОПИТУ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Ревуцька Лілія Євгенівна
УДК 656.23:656.225:338.5
УДОСКОНАЛЕННЯ ВАНТАЖНИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ТАРИФІВ
НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ ПОПИТУ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській державній академії залізничного транспорту
Міністерства транспорту України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Чебанова Наталія Володимирівна,
Українська державна академія залізничного транспорту,
завідувач кафедрою обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Соболєв Володимир Михайлович
Українська державна академія залізничного транспорту
завідувач кафедрою економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Гненний Микола Васильович,
Дніпропетровський державний технічний університет
залізничного транспорту,
завідувач кафедрою економіки і менеджменту
Провідна установа: Харківський національний автомобільно-дорожний
технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту, м. Харків.
Захист відбудеться 07.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.820.05 Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха 7, ауд. 3.501.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха 7, ауд. 2.209.
Автореферат розісланий 28.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чорнобровка І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Падіння рівня виробництва на початку 90-х років сприяло значному скороченню обсягів перевезень на залізничному транспорті, в результаті чого знизилася його доходність. Але необхідність утримування всієї матеріально-технічної бази галузі, а також перехресне субсидіювання соціально-значущих пасажирських перевезень за рахунок вантажних зберігалося. Все це сприяло зростанню збитковості залізничного транспорту і супроводжувалося скороченням вкладів грошових коштів у технічну переозброєність галузі. Наслідком цього стало зростання ступеню фізичного зносу основних фондів залізниць України та зниження якості надаваємих послуг.
На транспортному ринку залізничний транспорт знаходиться в умовах жорсткої конкуренції з іншими видами транспорту, що примушує його орієнтуватися на клієнтів. Тому залізниці зацікавлені представити споживачам такі транспортні послуги, які максимально задовільнять їх потреби у перевезеннях.
Проведені в дисертаційній роботі дослідження саме направлені на розробку принципово нового підходу до встановлення тарифів на вантажні перевезення з метою самофінансування поточних витрат, подальшого соціально-економічного розвитку і оновлення матеріально-технічної бази залізниць, а також, на відміну від існуючих теорій, враховують попит на перевезення.
Актуальність теми дослідження визначається об'єктивною необхідністю подальшого удосконалення існуючих теоретичних і методичних підходів до побудови вантажних залізничних тарифів на основі розробки маркетингової стратегії, забезпечення конкурентоспроможності і економічної ефективності залізничної галузі.
Проблемам ціноутворення присвячено ряд робіт вітчизняних і зарубіжних вчених, таких як: М.В. Макаренко, В.К. Міроненко, В.М. Запари, А.П. Абрамова, М.Є. Мандрікова. Також було використано роботи закордонних вчених-економістів: В.Г. Галабурди, А.А. Сміхова, Л.А. Мазо, В.Н. Кожевнікова з теорії побудови вантажних залізничних тарифів з врахуванням попиту. Однак усі вони виходять з того, що базою для вантажних залізничних тарифів має бути собівартість вантажних перевезень.
Проте вирішення проблеми ціноутворення потребує подальшого поглиблення комплексу теоретичних і методичних питань, пов'язаних з розробкою гнучкої тарифної політики перевезень масових вантажів, яка характеризується динамічним характером формування ринкових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ВАНТАЖНИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ТАРИФІВ НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ ПОПИТУ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок