Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан функції легень по регуляції біогенних амінів в системному кровотоці у дітей, хворих на гостру пневмонію

Стан функції легень по регуляції біогенних амінів в системному кровотоці у дітей, хворих на гостру пневмонію

Назва:
Стан функції легень по регуляції біогенних амінів в системному кровотоці у дітей, хворих на гостру пневмонію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гані М.М.Аль Факаві
УДК: [616.24-002-036.11-092:612.822.2]-053.2
Стан функції легень по регуляції біогенних амінів в системному кровотоці у дітей, хворих на гостру пневмонію
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Фьоклін Валерій Олексійович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики педіатрії № 2
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ручко Анатолій Федорович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри факультетської педіатрії;
доктор медичних наук, професор
Сіренко Ірина Олександрівна
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри дитячої фтизіатрії та пульмонології.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист відбудеться “27” червня 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “25” травня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Т.В.Фролова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Гостра пневмонія у дітей протягом багатьох років займає одне з провідних місць в структурі захворюваності дітей різних вікових груп (Ніконова О.В. 1997, Сміян із співавт. 1997, Чучалін О.Г. зі співавт. 1997).
Серед патогенетичних факторів, що ускладнюють перебіг пневмоній у дітей, відокремлюються системні позалегеневі порушення у вигляді гемодинамічних порушень, ендотоксикоза, поліорганної недостатності, інфекційно-токсичного шоку та ін. (Зільбер А.П., 1997).
Розвиток позалегеневих ускладнень більшість дослідників пов’язують з порушенням функції газообміну – гіпоксією та гіперкапнією (Ю.В.Архіпенко зі співавт., 1999, Мілтон Д.Росман, 2001).
В експерименті встановлена пряма залежність між функцією оксигенації і регуляцією легенями вмісту біологічно активних речовин в артеріальній крові (Мєєрсон Ф.З., 1993; Архіпенко Ю.В. зі співавт., 1999). Відомо, що у фізіологічних умовах паренхіма легень інактивує більшість серотоніну, норадреналіну, ацетілхоліну, брадикиніну, простагландинів, чим обмежує їх вплив капілярно-венозним сектором судинної системи. З цих позицій участь паренхіми легень в патологічному процесі призводить до редукції інактивації даного класу речовин та їх гіперконцентрації в артеріальному кровотоці. З цих позицій розвиток позалегеневих ускладнень можна розглядати як інтеграційний патофізіологічний ефект порушення газообмінної та негазообмінної функцій легень у дітей, хворих на гостру пневмонію.
В сучасній літературі мало відображена роль порушення паренхіми легень в регуляції біологічно-активних речовин в системному кровотоці (Кисельов В.І., 1998, Ривкін О.І., 2003; Шарікадзе О.В., 2005, Решетова Т.Г., 2005). Наявні відомості про те, що вивчення негазобмінної функції легень проводилось, в основному, в експериментальних дослідженнях (Бастрікова Н.О.,1999, Katz H.R., 2002).
Зільбер А.П. (1997) приділяє значну увагу порушенням недихальної функції легень в генезі тяжких форм дихальної недостатності у хворих, але недостатньо висвітленим залишається її значення в розвитку екстрапульмональних порушень. Більшою мірою в клінічній практиці вивчені генез порушень негазообмінної функції легень та їх вплив на порушення гомеостазу при синдромі гострого легеневого пошкодження. Зокрема розвиток синдрому дисемінованого внутрісудинного згортання, мікроциркуляційних порушень пов’язують із зниженням інактивації ендотеліну (Бєляєв А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стан функції легень по регуляції біогенних амінів в системному кровотоці у дітей, хворих на гостру пневмонію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок