Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІСТ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД МУЛЬЧУВАННЯ ГРУНТУ В РЯДАХ

РІСТ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД МУЛЬЧУВАННЯ ГРУНТУ В РЯДАХ

Назва:
РІСТ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД МУЛЬЧУВАННЯ ГРУНТУ В РЯДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УМАНСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
ХОМЕНКО ІГОР ІВАНОВИЧ
УДК 634. 11:631.541.11
РІСТ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ
НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ
В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
ЗАЛЕЖНО ВІД МУЛЬЧУВАННЯ ГРУНТУ В РЯДАХ
06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Умань – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Мліївському інституті садівництва
ім. Л.П.Симиренка.
Науковий керівник: доктор с.-г наук, професор,
член кореспондент УААН,
Кондратенко Петро Васильович,
Інститут садівництва УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор с.-г. наук, БУТИЛО Анато
лій Пилипович, Уманська державна
аграрна академія, професор кафедри
землеробства
кандидат с.-г. наук,
СОБОЛЬ Віктор Андрійович,
Інституту садівництва УААН,
старший науковий співробітник,
завідувач лабораторією агротехніки
Провідна установа: Нікітський Ботанічний сад – національний науковий центр, м. Ялта.
Захист відбудеться <<24>> жовтня 2001 р. о <<10>> годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 74.844.01 в Уманській державній аграрній академії за адресою: 20305, Черкаська область, м. Умань, вул. Давиденка, 1, навчальний корпус №2, аудиторія 142.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Уманської державної аграрної академії за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Давиденка, 3.
Автореферат розісланий <<22>> вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заморський В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головним фактором в інтенсивному плодівництві є конструкція саду, яка визначає рівень продуктивності. Складовими є: сорто-підщепне комбінування, щільність садіння, конструкція крони, удобрення, зрошення, захист від шкідників та хвороб. Названі фактори відіграють важливу роль і тільки в комплексному поєднанні забезпечать отримання високих врожаїв високоякісних плодів. Скороплідні високопродуктивні сорти яблуні на підщепі М.9 із загущенням до 3 тис. дерев на 1 га при формуванні стрункого веретена забезпечують щорічно 40 – 50 т/ га плодів. Для отримання таких врожаїв необхідно використовувати краплинне зрошення з одночасним підживленням, застосовувати літнє обрізування дерев, проводити нормування плодів після осипання червневої зав’язі, формувати дерева з обмеженням висоти до 2,5 м. Тому актуальним є вивчення особливостей росту і плодоношення дерев яблуні в садах нових конструкцій.
Особливо гостро стоїть питання застосування зрошення в яблуневих садах Центрального Лісостепу України. У зв’язку з тим, що тепер в громадських і приватних садах ще немає широкої можливості проводити полив одночасно з підживленням, тому застосування різних мульчуючих матеріалів з метою накопичення і збереження вологи в кореневмісному шарі грунту є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в період 1996 – 2000 рр. у відповідності до плану науково-дослідних робіт Мліївського інституту садівництва ім. Л.П.Симиренка УААН, що є складовою програми 02.02.04 "Розробити ресурсозберігаючі технології вирощування плодів яблуні в інтенсивних насадженнях з врожайністю 40 – 50 т/ га" (номер державної реєстрації 0196), де автор був безпосереднім виконавцем, як аспірант.
Мета і задачі досліджень. Мета досліджень – вивчення продуктивності насаджень яблуні на вегетативно розмножуваних, карликових підщепах з високим рівнем загущення дерев при застосуванні найбільш раціональних мульчуючих матеріалів з метою збереження і накопичення вологи у грунті.
У завдання досліджень входило:
·
дослідити особливості росту, фітометричні показники надземної частини яблуні сортів Фієста і Джонавелд в загущених насадженнях на вегетативно розмножуваній підщепі М.9;
·
визначити рівень освітленості різних частин крони у сортів Фієста і Джонавелд, визначити інтенсивність проходження фотосинтезу в насадженнях яблуні при застосуванні різних мульчуючих матеріалів у рядах;
·
встановити розміщення кореневої системи дерев яблуні на М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РІСТ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД МУЛЬЧУВАННЯ ГРУНТУ В РЯДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок