Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ГІДРИДІВ КИСЕНЬСТАБІЛІЗОВАНИХ -ФАЗ НА ОСНОВІ ЦИРКОНІЮ ТА ТИТАНУ

СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ГІДРИДІВ КИСЕНЬСТАБІЛІЗОВАНИХ -ФАЗ НА ОСНОВІ ЦИРКОНІЮ ТА ТИТАНУ

Назва:
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ГІДРИДІВ КИСЕНЬСТАБІЛІЗОВАНИХ -ФАЗ НА ОСНОВІ ЦИРКОНІЮ ТА ТИТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
САЛДАН ІВАН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 546.8+546.112+541.13
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ
ГІДРИДІВ КИСЕНЬСТАБІЛІЗОВАНИХ -ФАЗ
НА ОСНОВІ ЦИРКОНІЮ ТА ТИТАНУ
Спеціальність 02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі водневих технологій та гідридного матеріалознавства Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Завалій Ігор Юліянович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Павлюк Володимир Васильович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Василечко Леонід Орестович
Національний університет “Львівська політехніка”,
провідний науковий співробітник центру “Кристал”
кафедри напівпровідникової електроніки
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 20 травня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 8 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вичерпність викопного палива та зумовлені його використанням “парникові ефекти”, які негативно впливають на екологічну ситуацію планети, роблять надзвичайно актуальним розвиток нових підходів до вирішення глобальної енергетичної проблеми. Воднева енергетика є одним з найбільш перспективних напрямів альтернативної енергетики, оскільки водень є найпоширенішим та екологічно чистим енергоносієм і в недалекому майбутньому може стати заміною паливу органічного походження. В останні десятиліття значний обсяг досліджень в цьому напрямку присвячений пошуку та розробці ефективних воденьакумулюючих матеріалів, серед яких чільне місце займають інтерметалічні сполуки (ІМС), які можуть зв’язувати водень у вигляді хімічних сполук – металогідридів.
Сьогодні гідриди ІМС знаходять широке застосування в галузі “малої енергетики”, зокрема для виготовлення від’ємних електродів в елементах типу Ni(OH)2/NiOOH/р-нKOH/MHx/M. Ще на початку 70-х років було відкрито явище сорбції-десорбції водню у водних лужних розчинах, при якому відбувається відновлення (окислення) водню на поверхні сплаву з його наступним проникненням (виходом) в об’єм сплаву: М + Н2О + е МН + ОН. Першими матеріалами, для яких було показано можливість використання металогідридів як електродних матеріалів, були індивідуальні сполуки системи Ti–Ni (TiNi, Ti2Ni) та відповідні двохфазні сплави. Теоретично розрахована електрохімічна розрядна ємність (Ср) складає для них ~ 250 і 500 Агод/кг відповідно. Однак на практиці металогідридні (МГ) електроди на основі цих ІМС характеризуються низькою стабільністю при зарядно-розрядному циклуванні, а експериментально отримана Ср для сполук TiNi і Ti2Ni не перевищує 200 Агод/кг. Очевидно, що для воденьсорбуючих матеріалів на основі Ti2Ni існує можливість покращення електродних характеристик (і в першу чергу Ср), а тому доцільним є ґрунтовне вивчення залежностей структура-властивості такого типу гідридів.
Структура сполуки Ti2Ni характеризується великою кількістю октаедричних пустот, у які можуть втілюватись неметалічні атоми O, N, C. У багатьох сплавах на основі Титану та Цирконію модифікування цими неметалами приводить до стабілізації нових ІМС зі структурою типу з-Fe3W3C (заповнена похідна від типу Ti2Ni).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ГІДРИДІВ КИСЕНЬСТАБІЛІЗОВАНИХ -ФАЗ НА ОСНОВІ ЦИРКОНІЮ ТА ТИТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок