Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделі та АЛГОРИТМИ АДАПТИВНОГО управління КООРДИНАТНО–ВИМІРЮВАЛЬНИМИ МАШИНАМИ

моделі та АЛГОРИТМИ АДАПТИВНОГО управління КООРДИНАТНО–ВИМІРЮВАЛЬНИМИ МАШИНАМИ

Назва:
моделі та АЛГОРИТМИ АДАПТИВНОГО управління КООРДИНАТНО–ВИМІРЮВАЛЬНИМИ МАШИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
київський Національний університет
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ

Кочеткова Оксана Валеріївна
УДК 681.513.675 (042.3)
моделі та АЛГОРИТМИ АДАПТИВНОГО управління
КООРДИНАТНО–ВИМІРЮВАЛЬНИМИ МАШИНАМИ
05.13.06 – інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Квасніков Володимир Павлович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Азарсков Валерій Миколайович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри систем управління літальних апаратів;
кандидат технічних наук
Шостак Ігор Володимирович,
Національний аерокосмічний університет
імені М.Є. Жуковського
«Харківський авіаційний інститут»,
доцент кафедри інженерії
програмного забезпечення.
Захист відбудеться 11 липня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.40 Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, м. Київ, просп. Глушкова, 2, корп. 8, зал 314.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ–33, вул. Володимирська, 58, зал 12.
Автореферат розісланий 2 червня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради С.О.Пашков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В наш час задачі управління динамічними процесами безпосередньо пов’язані із застосуванням інформаційних технологій для автоматизованої переробки інформації, результати яких використовуються для досягнення високої якості систем управління з використанням нейронних мереж (НМ).
Сучасні нейромережеві технології дають можливість проводити паралельну обробку інформації. Здатність НМ до навчання і узагальнення, адаптивність, асоціативність, надійність дозволяють використовувати їх у побудові систем адаптивного управління в умовах апріорної невизначеності.
Різними аспектами проектування координатно-вимірювальних машин (КВМ) та оптимізації процесів вимірювання займалися А.А. Гапшис, А.Ю. Каспарайтіс, А.Е. Кобринський, І.М. Макаров та ін. Значний внесок в інформаційні технології обробки інформації, в теорію та практику побудови систем штучного інтелекту і нейронних мереж внесли В.М. Глушков, А.Г. Івахненко, А.Б. Коган, О.І. Галушкін, Я.З. Ципкін, І.Б. Сіроджа, А.Я. Червоненкіс, У.С. Мак-Каллок, У. Піттс, Д. Хебб, Ф. Розенблатт, Т. Кохонен, Ф. Уоссермен, В.О. Терехов, І.Ю. Тюкін та багато інших провідних вітчизняних та зарубіжних вчених.
Реальні процеси управління КВМ характеризуються нелінійними залежностями, високим рівнем шумів, змінними умовами функціонування, що обумовлюють зміну характеристик контрольованих об’єктів, тому проблема вибору ефективної системи управління КВМ представляє собою складне наукове завдання, що полягає в розробці моделі і методів автоматизації виконання функцій та завдань управління координатно-вимірювальними машинами на базі нейронних мереж.
Недоліками існуючих систем управління КВМ є відсутність повної адаптації до зміни умов навколишнього середовища, відсутність визначення небезпечних для руху ділянок та невисока точність. Необхідність розв’язання задач управління КВМ в реальному часі висуває певні вимоги як до самих алгоритмів управління та програмно-математичного забезпечення системи, так і до технічних засобів, що їх реалізують.
Найбільш ефективними є методи та алгоритми, які базуються на теорії адаптації, але вони потребують розробки математичних моделей систем управління КВМ.
В зв’язку з цим актуальним є управління КВМ на базі нейронних мереж, що дає можливість при спрощеному математичному описі розв’язати задачу адаптації в умовах дії дестабілізуючих факторів для серійного виробництва при контролі високоточних деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: моделі та АЛГОРИТМИ АДАПТИВНОГО управління КООРДИНАТНО–ВИМІРЮВАЛЬНИМИ МАШИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок