Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціалізація особистості в системі просвітницько-педагогічної діяльності Х.Д.Алчевської

Соціалізація особистості в системі просвітницько-педагогічної діяльності Х.Д.Алчевської

Назва:
Соціалізація особистості в системі просвітницько-педагогічної діяльності Х.Д.Алчевської
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Жукова Оксана Анатоліївна
УДК 316.74:37
Соціалізація особистості в системі просвітницько-педагогічної діяльності Х.Д.Алчевської
13.00.05-соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
доктор педагогічних наук, професор,
Нечипоренко Лідія Сергіївна,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, завідувачка кафедрою педагогіки
доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України, Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, завідувачка кафедрою педагогіки;
Кандидат педагогічних наук, професор, Попова Людмила Данилівна, Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, професор кафедри педагогіки.
Інститут проблем виховання АПН України, відділ педагогічної соціології, м. Київ
Захист відбудеться 26 червня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.19 Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд.6-82.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4
Автореферат розісланий 24 травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Гапон Е.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Критичне осмислення нашого минулого має для України дуже важливе соціально-політичне, культурне, наукове та практичне значення. Процес пізнання інтелектуальної спадщини дозволяє критично та об'єктивно оцінити самого себе, явища та події, що відбулися в історії, відокремити все те, що є джерелом життєвих сил нації, внеском в загальнолюдську скарбницю.
Сучасна парадигма освіти і виховання потребує критичного осмислення минулого, яке б допомогло поліпшити сучасні умови життєдіяльності людини з метою її подальшого руху і розвитку. Звернення сучасних дослідників до історії соціальної педагогіки, переоцінка деяких історичних фактів та персоналій допомагають по-новому переосмислити здобутки соціально-педагогічних досліджень та скористатись ними для формування та вдосконалення нових освітніх технологій в умовах соціальних перетворень в Україні, пов'язаних із становленням її суверенітету.
Розбудова нової, демократичної, сильної і незалежної України в процесі переходу до громадянського суспільства надалі не може успішно відбуватися без соціально активних, творчих людей, рівноправних взаємостосунків між суспільством і владою, де суспільні самоорганізовані утворення беруть на себе все більше відповідальності за наше майбутнє, ініціюють та виконують самостійні, за партнерськими угодами з установами влади проекти перетворення усіх сторін життя населення країни на краще, зокрема і в сфері освіти, особливо щодо проблеми соціалізації особистості. Для цього існуючим та знов утвореним інститутам суспільства було б корисно вивчати, відбирати та брати на озброєння кращі зразки нашого минулого. Сюди слід віднести й досвід діяльності Х.Д. Алчевської в системі організації та розвитку “позашкільної освіти”, яка сприяла соціалізації особистості в умовах реформ ІІ половини ХІХ ст.
На сучасному етапі в процесі формування концептуальних та організаційних засад освітньої галузі в Україні з урахуванням умов ринкової моделі розвитку суспільства постають питання щодо становлення, подальшого розвитку і саморозвитку вихованця, здобуття ним соціального досвіду, формування потреби в активному, раціональному, свідомому ставленні до засвоєння і відтворення культурних цінностей і соціальних норм. Згідно з програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття) створення умов для реалізації та самореалізації такої особистості становить один із пріоритетних напрямків реформування освіти. Через це формування у вихованця потреби в постійному самовдосконаленні, озброєння його навичками й уміннями самовиховання є важливим педагогічним завданням, що потребує вирішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Соціалізація особистості в системі просвітницько-педагогічної діяльності Х.Д.Алчевської

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок