Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фактор часу в “психологічному профілі” керівника

Фактор часу в “психологічному профілі” керівника

Назва:
Фактор часу в “психологічному профілі” керівника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
МОЛДАВАНОВА АЛІСА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 159.937.53 (043.3)
Фактор часу в “психологічному профілі” керівника
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі диференціальної і експериментальної психології ІМЕМ Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор психологічних наук, професор
ЦУКАНОВ Борис Йосипович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
диференціальної і експериментальної психології.
Офіційні опоненти: Доктор психологічних наук, професор
ЛУШИН Павло Володимирович
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри психології.
Кандидат психологічних наук
БАГМЕТ Інна Михайлівна,
Миколаївський державний університет імені В.О. Сухомлинського,
в.о. доцента кафедри теоретичної та прикладної психології.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
Захист відбудеться 22 січня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 в Одеському національному університеті ім.. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім.. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 18 грудня 2004 р .
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коробіцина М.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З теорії менеджменту відомо, що якість управління підприємством та колективом безпосередньо залежить від особистісних якостей керівників та їх управлінської обдарованості. Саме людський фактор є вирішальним в управлінні, бо від того, наскільки якісно здійснюється керівництво, і залежить стабільність прибутку фірми, існування та розвиток підприємства в цілому, а також здатність впоратись із зовнішніми змінами та ризиками. І тут перед дослідниками постає дуже важливе запитання: чим саме визначається цей хист керівника і чи можна його розвивати, формувати, виховувати. Особливо актуальним є це питання для країн з перехідною економікою, які знаходяться на стадії розвитку, зокрема для України, бо розвиток цих держав та його ефективність і визначається керівниками: лідерами економічної, політичної та соціально-громадської сфер.
Сучасна психологія управління більше зосередилась на визначенні саме того, якими якостями повинна бути наділена людина, аби досягти успіху в сфері менеджменту. Для психології управління дуже суттєвим є розподіл факторів успішності на більш та менш важливі, а також виокремлення тих факторів, які є приоритетними для менеджерів. Чисельні рекомендації та вимоги до особистості керівника та його знань, умінь, навичок накопичуються нескінченно. З цього різноманіття так і не зрозуміло, які саме з них є найбільш важливі для дійсно успішного керівника.
Актуальність дослідження. Дослідження психологічних передумов успішності керівників є предметом та одним із найважливіших завдань психології управління. Існує велика кількість різних психологічних теорій та поглядів на те, якими якостями повинна бути наділена людина, щоб стати успішним керівником. Значну увагу цій проблемі приділяли закордонні автори, які досліджували особистість менеджера в ринкових умовах (Т.Коно, А.Моріта, Р. Стюарт, Л.Якокка, П.Друкер, Р.Фішер, Ф.Тейлор, А.Слоун, Т. Петерс та інші). В психології радянського періоду, не зважаючи на те, що економіка була командно-адміністративною, також досліджували фактори успішності керівників, які грунтувалися на морально-політичних якостях особистості (Ф.Ф. Анаупу, Годунов А.А., Ємишин П.С.). Із змінами ринкових умов та політичної ситуації, в Україні та Росії також знайшли поширення дослідження факторів та передумов успішності керівників, які працюють в різних сферах (Чирикова А.Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фактор часу в “психологічному профілі” керівника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок