Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив МАЛИХ ЗБУРЕНЬ НА ХАОТИЧНІ РЕЖИМИ ПЕРЕБІГУ автоколивальної хімічної реакцiї БЄЛОУСОВА–ЖАБОТИНСЬКОГО

Вплив МАЛИХ ЗБУРЕНЬ НА ХАОТИЧНІ РЕЖИМИ ПЕРЕБІГУ автоколивальної хімічної реакцiї БЄЛОУСОВА–ЖАБОТИНСЬКОГО

Назва:
Вплив МАЛИХ ЗБУРЕНЬ НА ХАОТИЧНІ РЕЖИМИ ПЕРЕБІГУ автоколивальної хімічної реакцiї БЄЛОУСОВА–ЖАБОТИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА академія НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ІМЕНІ Л.В.ПИСАРЖЕВСЬКОГО
ДІДЕНКО ОЛЬГА ЗАХАРІЇВНА
УДК 541.128.7
Вплив МАЛИХ ЗБУРЕНЬ НА ХАОТИЧНІ РЕЖИМИ ПЕРЕБІГУ автоколивальної хімічної реакцiї БЄЛОУСОВА–ЖАБОТИНСЬКОГО
02.00.15 - хімічна кінетика і каталіз
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського Національної академії наук України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук
Стрижак Петро Євгенович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського
НАН України, старший науковий співробітник
Науковий консультант: доктор хімічних наук, академік НАН України, професор
Яцимирський Костянтин Борисович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського
НАН України, радник при дирекції Інституту
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Орлик Світлана Микитівна,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського
НАН України, завідувач відділу
кандидат хімічних наук, доцент
Бударін Віталій Львович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри фізичної хімії
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, Київ
Захист відбудеться " 27 " березня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України за адресою: 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий " 21 " лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бобонич Ф.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автоколивальні хімічні реакції відносяться до складних систем, в яких концентрації проміжних сполук змінюються в часі періодично або хаотично. Найбільш детально дослідженим автоколивальним хімічним процесом є реакція Бєлоусова–Жаботинського (БЖ) – каталітичне окиснення органічних субстратів броматом. До цього часу основну увагу було приділено дослідженню регулярних, складноперіодичних та детерміновано хаотичних автоколивальних режимів перебігу реакції БЖ. Проте, така важлива властивість детерміновано хаотичного режиму, як висока чутливість до малих зовнішніх збурень, до цього часу не була експериментально досліджена.
Вивчення впливу різних факторів на хаотичні режими є важливим як з теоретичної, так і з практичної точок зору. Відомо, що зміна параметрів автоколивальної реакції (температури, концентрації мікродомішок, швидкості перемішування реакційної суміші тощо) може призводити до істотних змін характеристик коливальної системи (амплітуди, періоду коливань, тривалості індукційного періоду) і навіть до зміни режиму перебігу автоколивальної реакції. Вивчення впливу на хаотичний режим перебігу автоколивальної реакції БЖ температури, концентрації мікродомішок різних сполук (каталізатора, окисника, відновника, іонів деяких перехідних металів) дозволить пояснити механізм дії різних факторів на детермінований хаос у цій системі. В свою чергу це дозволить на базі існуючої кінетичної схеми з використанням комп'ютерного моделювання адекватно інтерпретувати експериментальні дані. Вивчення впливу мікродомішок різних сполук на параметри хаотичного режиму та знаходження кількісних характеристик для аналізу такого впливу відкриває можливості створення нових методів визначення в розчинах низьких концентрацій деяких хімічних речовин. Крім цього, дослідження дії різних мікродомішок на хаотичні режими перебігу автоколивальної хімічної реакції БЖ буде сприяти з'ясуванню загальних закономірностей впливу мікрозабруднень на біологічні системи, функціонування більшості з яких, як правило, є хаотичним. Отже, це може бути використано у вирішенні екологічних задач при створенні автоматичних експрес-методів екологічного моніторингу.
Таким чином, актуальність роботи визначається необхідністю встановлення кількісних характеристик чутливості хаотичних режимів перебігу автоколивальної реакції БЖ до дії різних факторів та встановлення кількісних залежностей, що описують відгук хімічної системи на малі збурення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вплив МАЛИХ ЗБУРЕНЬ НА ХАОТИЧНІ РЕЖИМИ ПЕРЕБІГУ автоколивальної хімічної реакцiї БЄЛОУСОВА–ЖАБОТИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок