Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення рівня зайнятості молоді на регіональному ринку праці

Підвищення рівня зайнятості молоді на регіональному ринку праці

Назва:
Підвищення рівня зайнятості молоді на регіональному ринку праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут Економіко-правових досліджень
Абашина Олена Василівна
УДК 331.01:331.6
Підвищення рівня зайнятості молоді
на регіональному ринку праці
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Кіровоградському національному технічному університеті МОН України на кафедрі економіки праці і менеджменту (м. Кіровоград).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Миценко Іван Михайлович,
Кіровоградський національний
технічний університет МОН України,
завідувач кафедри міжнародної економіки (м. Кіровоград)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Швець Ірина Борисівна,
Донецький національний технічний
університет МОН України,
завідувач кафедри управління
персоналом і економіки праці (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент
Никифоренко Валерій Григорович,
Одеський державний економічний
університет МОН України,
завідувач кафедри управління
персоналом і економіки праці (м. Одеса)
Провідна установа – Інститут регіональних досліджень НАН України,
відділ регіональної соціально-економічної політики (м. Львів).
Захист відбудеться “  ” червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “26” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Слоква М.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Молодь є значною та перспективною частиною економічно активного населення. Виконуючи притаманні їй важливі соціально-економічні функції, молодь виступає специфічним суб’єктом ринку праці, на шляху якого виникають значні перепони до продуктивної зайнятості, обумовлюючи більш високий рівень безробіття, що породжує цілу низку соціально-економічних проблем. Через недостатність теоретичних розробок проблем молодіжної зайнятості в Україні поки що не сформований ефективний механізм залучення молоді до праці та закріплення її у сфері економічної зайнятості. Це знижує рівень соціальної захищеності молоді, спричиняє недовикористання її трудового і творчого потенціалу та стає перешкодою на шляху його підвищення, породжує маргіналізацію частки молоді та інші негативні процеси.
Незважаючи на значну кількість наукових праць, присвячених означеним питанням, проблеми зайнятості молоді досліджені не повною мірою. Недостатню теоретичну розробку має категорія “молодь як суб’єкт економічної зайнятості”. Незавершеність розробки проблем ринку праці, взагалі, і ринку праці молоді, зокрема, не дозволяє ефективно впливати на рівень зайнятості молоді. Тому актуальним є дослідження особливостей формування ринку праці молоді та розробка його моделі на регіональному рівні з наступним аналізом процесів та виявленням внутрішніх суперечностей. Відсутність моделі зайнятості молоді регіону не дає можливості глибоко пізнавати складні процеси, які відбуваються в цій сфері, та активно впливати на них, забезпечуючи оптимальну структуру молодіжної зайнятості. Розв’язання проблем зайнятості молоді в регіоні практично не можливе і без аналізу тенденцій у цій сфері, формування робочої сили молоді в системі освіти, тенденцій в оцінці конкурентоспроможності молоді на ринку праці. Оскільки рівень зайнятості молоді низький, важливо здійснити комплексне дослідження програм зайнятості та засобів регіональної молодіжної політики зайнятості з наступним їх удосконаленням. Відсутні наукові розробки принципів, що забезпечують підвищення рівня зайнятості молоді в регіонах у відповідності до стратегічних перспектив розвитку економіки регіонів. Ці та ряд інших проблем, стосовно молодіжної зайнятості, визначають актуальність даної роботи, її практичну і наукову значимість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Підвищення рівня зайнятості молоді на регіональному ринку праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок