Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНЕ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ПРОЕКТ І РУХ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПРЕДМЕТНОМУ ПОЛІ ПРАЗЬКОЇ ПОЕТИЧНОЇ ШКОЛИ

НАЦІОНАЛЬНЕ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ПРОЕКТ І РУХ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПРЕДМЕТНОМУ ПОЛІ ПРАЗЬКОЇ ПОЕТИЧНОЇ ШКОЛИ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНЕ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ПРОЕКТ І РУХ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПРЕДМЕТНОМУ ПОЛІ ПРАЗЬКОЇ ПОЕТИЧНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,47 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УКРАЇНЕЦЬ СТЕФАНІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК 13+141.32+82-1(477)
НАЦІОНАЛЬНЕ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ПРОЕКТ
І РУХ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПРЕДМЕТНОМУ ПОЛІ ПРАЗЬКОЇ ПОЕТИЧНОЇ ШКОЛИ
Спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Рівненського державного технічного університету
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
САУХ ПЕТРО ЮРІЙОВИЧ,
Рівненський державний технічний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
БОНДАРЧУК ІННА АНАТОЛІЇВНА,
Київський державний лінгвістичний
університет, завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук,
ЛЮТИЙ ТАРАС ВОЛОДИМИРОВИЧ,
науковий співробітник Інституту філософії
імені Г.С.Сковороди НАН України
 
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії, науки та культурології,
м. Київ
Захист відбудеться " 20 " вересня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “ 18 “ серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук СИТНИЧЕНКО Л.А.
Актуальність дослідження. Всеохопний національний ренесанс посттоталітарних держав дає усі підстави для експлікації філософського дискурсу саме у просторі національного. Суспільне буття наскрізно інтенційоване національними рефлексіями, його реформування відбувається неодмінно з урахуванням національного чинника. Оскільки ідея безальтернативного національного простору та жорсткого розмежування і протиставлення особистих, національних і державних інтересів та цінностей і дотепер не втратила своєї безкомпромісності та конфронтаційності, цивілізаційні та гуманістичні принципи, які сьогодні пропагує українська суспільність, вимагають творчого переосмислення як самих критеріїв національного світоосягнення, так і абсолютно іншої світоглядної основи. Тут годилося б визнати, що, з одного боку, національний досвід України є унікальним та предметно багатим для того, щоб лягти в основу новітніх філософських концепцій, з другого, він є недостатнім у тому розумінні, що інтеґрація у європейський простір, яка є актуальною настановою на становлення України як держави на світових теренах, відбувалася фраґментарно, та й врешті не вважалася за підставу національного зростання.
Смислове національне поле актуалізоване як зовнішніми чинниками (самоствердження національних держав, зростання ролі національного фактора в соціокультурному просторі тощо), так і внутрішніми (ідеться про зміну парадигми філософування ѕ від традиційної, заснованої на відношенні “свідомістьѕ буття, до іншої, зосередженої на співвідношенні “людина ѕ буття”). Таким чином, дослідження національного ставить перед нами проблему експлікації особистісно-антропологічних та етно-антропологічних світів. Можна з певністю ствердити, що образ українського світу виглядав би далеко не повним без осмислення світонастанови “пражан”. Ідея державності України, яку активно відстоювали “вісниківці” (О.Теліга та О.Ольжич займали провідні позиції в українському національно-визвольному русі і гуртувалися навколо “Літературно-наукового вісника”, який після поразки УНР видавав у Львові Д.Донцов), суголосна сучасним життєвим національним настановам на ствердження України як національної держави на європейських теренах. Суттєвим є значення і того факту, що еміґраційна філософія творилася у європейському контексті й не заанґажована якоюсь однією політичною доктриною. Однак проблема входження у цей контекст та й власне збереження його є такою, що потребує нині свого розв'язання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНЕ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ПРОЕКТ І РУХ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПРЕДМЕТНОМУ ПОЛІ ПРАЗЬКОЇ ПОЕТИЧНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок