Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНСЬКОГО ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (політологічний вимір)

ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНСЬКОГО ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (політологічний вимір)

Назва:
ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНСЬКОГО ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (політологічний вимір)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ім. І.Ф.КУРАСА
УДК 323.15:352 (477.6)
ДЕГТЕРЕНКО Анастасія Миколаївна
ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНСЬКОГО ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я
(політологічний вимір)
Спеціальність 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Виконано в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, відділ національних меншин
Науковий керівник —
доктор політичних наук
Котигоренко Віктор Олексійович, головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук
Римаренко Сергій Юрійович,
провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України.
кандидат історичних наук
Горбань Тетяна Юріївна,
доцент кафедри української історії та етнополітики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “16” жовтня 2007 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Кутузова,8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України
Автореферат розіслано “13” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук Г.І.Зеленько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Життєдіяльність територіальних громад виявляється в усіх основних сегментах суспільних відносин. Вона охоплює політику, право, економіку і соціальну сферу, культуру, освіту, науку і релігію, традиції і світогляд. Серед чинників структурування територіальних громад – етнічна індивідуальна і групова самоідентифікація. Для її позначення вживають терміни “національність”, “етнічність”, “етнічна належність”, “етнічна група”, “етнічний склад населення”, “етнічний склад територіальної громади”, “етнонаціональна структура” та інші. Ними означуються різні вияви суспільних відносин з приводу етнічних інтересів і потреб, віднаходження оптимальних форм реалізації яких сприяє суспільному порозумінню і суспільній стабільності, мінімізує небезпеки конфліктного розвитку міжетнічної взаємодії. Звідси теоретична і праксеологічна актуальність дослідження етнонаціонального аспекту життєдіяльності територіальних громад. На теренах Українського Північного Приазов’я (УПП) ця життєдіяльність має як специфічні, так і спільні з багатьма іншими регіонами держави ознаки. Їх дослідження проводилося індуктивними та дедуктивними пізнавальними процедурами, з урахуванням загальноукраїнських контекстів проблеми. Це уможливило отримання такого знання про властиві територіальним громадам регіону явища і процеси, яке дозволило сформулювати висновки і пропозиції, актуальні для всієї України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася в рамках дослідницьких тем Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України: “Етнополітичні відносини в умовах суспільної трансформації в Україні” (НДР № 0102U002195) та “Регіональні аспекти розвитку етнополітичної сфери в Україні у 1992 – 2007 рр.” (НДР № 0105U000089).
Ступінь розроблення теми проаналізовано в І розділі. Відзначено теоретико-методологічну цінність напрацювань представників західної етнологічної та етнополітичної науки, в тому числі дослідників українського походження. З кінця ХХ ст. їхні здобутки потужно увійшли в український науковий дискурс разом з працями попередніх поколінь українських учених і політиків, які тією чи іншою мірою торкалися етнонаціональних аспектів суспільного життя. Показано наукову цінність щодо предмета дисертації окремих праць радянських суспільствознавців, сучасних російських науковців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНСЬКОГО ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (політологічний вимір)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок