Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Раннє прогнозування труднощів у навчанні дошкільників з церебральним паралічем

Раннє прогнозування труднощів у навчанні дошкільників з церебральним паралічем

Назва:
Раннє прогнозування труднощів у навчанні дошкільників з церебральним паралічем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Скрипник тетяна вікторівна
УДК: 372.47. 376.36.043.3
Раннє прогнозування труднощів у навчанні
дошкільників з церебральним паралічем
19.00. 08 - спеціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ -2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Тарасун Валентина Володимирівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії діагностики і психічного розвитку
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Вісковатова тетяна павлівна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова,
Інститут післядипломної освіти,
заступник директора
кандидат психологічних наук
ГОНЧАРЕНКО СВІТЛАНА АНАЛОЛІЇВНА,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психодіагностики
Провідна установа – Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
Інститут корекційної педагогіки і психології, м. Київ
(кафедра корекційної психопедагогіки), Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “29” листопада 2005 р. о 15.30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 01000, Київ, вул. Берлінського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (01000, Київ, вул. Берлінського, 9).
Автореферат розіслано “29” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі соціально-політичного та економічного розвитку України одним з важливих питань постає забезпечення та реалізація Державних програм щодо надання спеціальної корекційної допомоги дітям з особливостями психофізичного розвитку.
У теоретичних і методичних працях українських науковців, присвячених питанням діагностики і корекції психофізичного розвитку дітей з особливостями психофізичного розвитку (В.І.Бондар, Л.С.Вавіна, Т.П.Вісковатова, В.В.Засенко, А.А.Колупаєва, С.Д.Максименко, Т.В.Сак, В.М.Синьов, Є.Ф.Соботович, Н.М.Стад-ненко, В.В.Тарасун, Л.І.Фомічова, О.П.Хохліна, М.К.Шеремет, М.Д.Ярмаченко), знаходять відображення чимало аспектів цієї складної проблеми, вирішення яких дає змогу диференційно підійти до вивчення специфіки пізнавальної діяльності дітей з особливостями психофізичного розвитку, виявлення їхніх потенційних можливостей та побудови дієвих систем корекційно-розвивальної роботи.
Рання діагностика і корекція відхилень у розвитку є одним з пріоритетних напрямів спеціальної педагогіки і психології (Т.В.Ахутіна, Л.І.Вассерман, Т.О.Власова, Л.С.Виготський, І.І.Мамайчук, О.О.Стребелєва, Л.М.Шипіцина, М.Bornstein, J.R.Kirby): чим раніше починається цілеспрямована робота з дитиною з особливостями психофізичного розвитку, тим ефективнішими виявляються результати корекції відхилень у розвитку, а у деяких випадках – запобігання виникненню вторинних порушень. Необхідність програм раннього впливу на розвиток дитини обумовлена пластичністю центральної нервової системи, яка визначає великі потенційні можливості дитини та уможливлює позитивний вплив корекційної допомоги.
Аналіз та систематизація наукових джерел дозволили виокремити такі групи критеріїв прогнозування труднощів у навчанні та розвитку дітей: 1) психолого-педагогічні – научуваність як показник швидкості засвоєння знань та спроможності застосовувати способи навчальної діяльності (Д.Б.Богоявленська, Н.О.Менчинська, О.М.Цимбалюк); научуваність як стан розумового розвитку: узагальненість мислення, його гнучкість, глибина, стійкість, усвідомленість та самостійність (О.Я.Іванова, Н.М.Стадненко, А.Г.Обухівська); довільність психічної активності, просторові та часо-просторові уявлення, афективна регуляція як базові складники психічного розвитку (Н.Я.Семаго, М.М.Семаго); структура пізнавальної діяльності у відповідності до порушених базальних функцій (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Раннє прогнозування труднощів у навчанні дошкільників з церебральним паралічем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок