Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНІ Й ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА В УКРАЇНІ у 1917 – 1941 рр. (ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

ВНУТРІШНІ Й ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА В УКРАЇНІ у 1917 – 1941 рр. (ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ВНУТРІШНІ Й ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА В УКРАЇНІ у 1917 – 1941 рр. (ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Бородич Леонід Васильович
УДК 340. 0 (09)
ВНУТРІШНІ Й ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА В УКРАЇНІ
у 1917 – 1941 рр.
(ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 1999
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі історії держави і права України і зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти України
Науковий керівник – | член-кореспондент Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Гончаренко Володимир Дмитрович, завідувач кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор Бабкін Володимир Дмитрович, провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім.В.М.Корецького НАН України;
кандидат юридичних наук, доцент Чехович Валерій Анатолійович, доцент кафедри теорії та історії держави і права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Провідна установа – | Львівський державний університет ім. Івана Франка
Захист відбудеться " 27 " вересня 1999р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 310024, м. Харків, вул.Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (310024, м.Харків, вул.Пушкінська,77).
Автореферат розіслано " 26 " серпня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливою умовою існування держави, як свідчить історичний досвід, є здійснення нею своїх функцій шляхом активного використання апарату (механізму), який, у свою чергу, складається з низки елементів. Одним із найбільш давніх із них є спеціальні загони озброєних людей (армія, поліція, жандармерія, інші аналогічні формування), організованих на виконання волі властей. У світовій науковій історіографії щодо них панує одностайна думка: вони такі ж старі, як і держава. Порівняно давно з’явилися також органи адміністрації, суди, дещо пізніше – в’язниці, фіскальні установи, органи цензури тощо.
Домінуюче становище “загонів озброєних людей” у державному апараті країн світу, зокрема Російської імперії, до складу якої входила Україна, підтверджується перебігом їх розвитку. Набуваючи з часом більш витончених організаційних форм і досвіду роботи, адміністративно-каральні органи та їх збройні формування, спираючись у своїй діяльності на відповідним чином відрегульовану російським самодержавством правову базу, стали посідати в механізмі імперії дедалі важливіше місце. При цьому їх основна увага зосереджувалася в першу чергу на охороні суспільно-політичного устрою шляхом придушення опору невдоволених і лише потім на охороні громадського порядку (боротьба зі злочинністю, забезпечення пожежної, санітарної безпеки та ін.). Відповідно до цих напрямків формувались і розвивались особливі карально-правоохоронні установи – органи політичної й загальної поліції, жандармерія, охоронні підрозділи тощо.
Новий етап у створенні різновиду спеціальних формувань, зокрема військового зразку, розпочався в першій чверті ХХ ст. Їх поява була викликана суспільно-політичними процесами, які багато в чому стали визначальними в розвитку російського самодержавства, появою на теренах імперії, зокрема в Україні, нових державних утворень, кожне з яких, використовуючи і збагачуючи історичний досвід, разом з регулярною армією на шляху до успіху почало широко залучати спеціальні частини й підрозділи. Особливо характерним це стало в період діяльності більшовицької Радянської влади.
Тому об’єктивне дослідження правових засад утворення та діяльності в розглядуваний період в Україні численних спеціальних військових формувань, визначення їх значення у державотворчому процесі, у зміцненні в радянські часи основ командно-адміністративної системи державного управління, а згодом і режиму тоталітаризму є корисним і може застерегти від помилок у процесі сучасного українського державотворення, зокрема, на шляху розбудови Збройних сил, внутрішніх і прикордонних військ, Національної гвардії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВНУТРІШНІ Й ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА В УКРАЇНІ у 1917 – 1941 рр. (ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок