Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Йоддицерин у комплексному лікуванні гострого гематогенного остеомієліту у дітей.

Йоддицерин у комплексному лікуванні гострого гематогенного остеомієліту у дітей.

Назва:
Йоддицерин у комплексному лікуванні гострого гематогенного остеомієліту у дітей.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут невідкладної і відновної хірургії
АМН України
Момотов Андрій Олександрович
УДК 6/5.3:616.71-018.46-002-07-053./.6
Йоддицерин у комплексному лікуванні гострого гематогенного остеомієліту у дітей.
14.01.09 - дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті
Міністерства охорони здоров`я України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Давиденко В’ячеслав Борисович,
Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри дитячої хірургії.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Москаленко Валентин Захарович,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, завідувач кафедри дитячої хірургії з реанімацією та курсом неонатології.
Доктор медичних наук, професор Соловьєв Анатолій Єгорович,
Запоріжський державний медичний університет, завідувач кафедри хірургії дитячого віку.
Провідна установа:
Медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої хірургії, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 07.11.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01. в Інституті невідкладної і відновної хірургії АМН України (83045 м. Донецьк, Ленінський проспект 47).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інститута невідкладної і відновної хірургії АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий 05.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук О.А.Штутін
АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема лікування гострого гематогенного остеомієліту (ГГО) в дітей не втратила свого значення і у наші дні (Русак П.С. та співавт. 1991, Ніколаєва Н.Г. 2000). Вдосконалення методів інтенсивної терапії, застосування сучасних антибактеріальних препаратів і адекватного оперативного втручання дозволили знизити летальність при цій патології до рівня меншого за 1%. Але відсоток переходу ГГО в хронічний, як і раніше, залишається досить високим і складає від 4 до 30% (Акжигитов Г.Н. 1986, Стрючков В.И. 1991, Гостищев В.К. 1999), а несвоєчасне і нераціональне лікування приводить до виникнення ранніх ортопедичних ускладнень ( Кукуруза Ю.П. 1984, Прокопова Л.В. та співавт. 1987, Русак П.С. 1998). Дані літератури свідчать про те, що в останні роки помітно збільшилася кількість хворих, що страждають на гострий гематогенний остеомієліт (Красовская Т.В. та співавт. 1991, Кривченя Д.Ю. та співавт. 1991). Дуже тривожні відомості про частоту переходу гострої фази хвороби в хронічну. Звертає на себе увагу і той факт, що в даний час за частотою захворюваності і важкості клінічного перебігу ГГО наближається до показників доантибіотичного періоду. Впровадження антибіотиків, активної хірургічної тактики та інтенсивної терапії суттєво покращили результати лікування. Проте некероване застосування антибактеріальних препаратів, несприятливі явища екології та соціального стану значно змінили властивості збудників гнійно-запальних процесів і опірність дитячого організму. Це зумовило збільшення частоти ГГО, особливо у новонароджених, погіршення перебігу захворювання та значний рівень хронізації (Библюк И.І. та співавт., 1998; Грона В.М. та співавт., 1998; Стародуб А.І., 2000).
Лікування хворих зі зазначеною патологією, як і раніше, залишається однією з найбільш складних і невирішених проблем. Виконання завдань терапії нерідко утруднюється поєднаною патологією, яка може сприяти виникненню ускладнень (Biliski R., 1994; Бушаньска Н.А., 2000). Все це змушує шукати нові підходи й удосконалювати традиційні методи в лікуванні гнійно-запальних процесів при ГГО.
Клінічна діагностика початкової фази ГГО в типових випадках не дуже складна, однак нерідкі випадки як гіпердіагностики, так і гіподіагностики, що значно тривожніше. Такі хворі надходять до спеціалізованих хірургічних відділень на 4-10 добу (90%) від початку захворювання, на цей час у них вже формується піднадкістнична і міжм'язова флегмони (Нейков Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Йоддицерин у комплексному лікуванні гострого гематогенного остеомієліту у дітей.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок