Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОЦЕСУ

КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОЦЕСУ

Назва:
КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОЦЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,90 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДРОЖЖИНА Світлана Володимирівна
УДК 316.7
КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОЦЕСУ
Спеціальність – 09.00.03 –
Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент Рагозін Микола Петрович, Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри культурології та політичних наук
Офіційні опоненти: доктор філософських наук Корабльова Надія Степанівна, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри теоретичної і практичної філософії;
кандидат філософських наук, доцент Додонова Віра Іванівна, Донецький інститут внутрішніх справ при Донецькому національному університеті, доцент кафедри історії України і філософії права.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра філософії (м.Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 28 травня 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06 в Донецькому національному університеті за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 28 квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Сушинський М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В третє тисячоліття Україна вступила незалежною суверен-ною державою. Вирішуючи багатогранне завдання розбудови розвинутого громадянського суспільства, Україна, як і все людство, зіткнулась з глобальними проблемами су-часності. Реалії світу, що склалися нині, привели до необхідності змін у свідомості людини. Її погляди розширилися до турботи про долю всього людства. Закономірною тенденцією стає усвідомлення себе в контексті історичного часу, в орієнтації на соціально-культурні ідеали та можливості їх реалізації через розширення міжнародних зв’язків. Значні соціокультурні зміни, що стосуються практично всіх аспектів громадського життя різних країн і народів, гостро ставлять питання про міжнародну взаємодію, її роль в еволюції культур різних народів. Перед багатонаціональною Україною постала ще одна проблема, яка довгий час замовчувалась. Одним з головних аспектів розбудови незалежної України стала проблема пошуку її нової культурної ідентичності, яку на початку незалежності у публіцистиці було прийнято іменувати культурним відродженням. Найважливішим інструментом вирішення цієї проблеми є культурна політика. Поняття “культурна політика” вже стало загальновизнаним у міжнародній суспільно-політичній думці, широко використовується ООН, ЮНЕСКО, Радою Європи, але у вітчизняній науковій літературі лише починає завойовувати місце.
В дослідженні культурна політика розуміється як один із засобів збереження гуманістичного вектору розвитку сучасного людства, досягнення збалансованого науково-технічного, економічного і духовного поступу суспільства, збереження і розвитку його культурної ідентичності. У зв'язку з цим важливого значення набуває розробка поняття культурної політики, її принципів, суб'єктів, засобів регулювання, зокрема – нормативно-правових. Розробка проблематики культурної політики також є актуальною з огляду на орієнтацію нашої держави на інтеграцію до європейських структур. Інтеграційні процеси зумовлюють необхідність імплементації міжнародно-правових стандартів у внутрішнє законодавство держави, приведення правових актів України з питань культури та прав людини у відповідність міжнародним вимогам.
Тема, актуальність, мета та завдання дослідження обумовлені пошуком відповідей на такі питання: чи існує єдність планетарного історикокультурного процесу чи соціокультурні одиниці є абсолютно незалежними, неповторними, унікальними; який вплив здійснює культурна політика як сукупність засобів, інститутів, дій, спрямованих на регулювання соціокультурного процесу; хто є суб’єктами культурного процесу; які шляхи вдосконалення культурної політики на сучасному етапі розвитку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОЦЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок