Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ СПОНУКАЛЬНОГО ДИСКУРСУ (на матеріалі німецькомовних художніх творів ХХ ст.)

СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ СПОНУКАЛЬНОГО ДИСКУРСУ (на матеріалі німецькомовних художніх творів ХХ ст.)

Назва:
СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ СПОНУКАЛЬНОГО ДИСКУРСУ (на матеріалі німецькомовних художніх творів ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,67 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФРАНКО ОКСАНА БОГДАНІВНА
УДК 811.112.2’37:81’42+82-3 “19”
СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ
СПОНУКАЛЬНОГО ДИСКУРСУ
(на матеріалі німецькомовних художніх творів ХХ ст.)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, професор
Гаврись Володимир Іванович,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра німецької філології, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сахарчук Людмила Іллівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
кафедра германської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Потапенко Сергій Іванович,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя,
завідувач кафедри англійської філології
Захист відбудеться 24.01.2008 p. о 10-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий 22.12.2007 p.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційне дослідження виконане у руслі антропоцентричної парадигми сучасної лінгвістики, яка характеризується підвищеним науковим інтересом
до проблем міжособистісної мовленнєвої взаємодії. У лінгвістичних працях останніх років дискурс розглядається як багатовимірне явище (Н.Д.Арутюнова, А.Д.Бєлова, О.П.Воробйова, В.І.Карасик, М.Л.Макаров, Л.І.Сахарчук). Увага науковців сьогодні звернена до проблем лінгвістичної інтерпретації постаті головного продуцента вербальних дискурсів – адресанта (Н.К.Данилова, М.В.Ляпон, А.М.Приходько). Ґрунтовне вивчення мовної канви дискурсу крізь призму цільових настанов суб’єкта мовлення (О.І.Морозова, Н.Б.Шершньова)
та його вольових станів (Т.М.Нікульшина, І.С.Шевченко) зумовлене переважанням у сучасній вітчизняній лінгвістиці соціолінвального напряму. Зацікавленість вивченням різних типів дискурсу пов’язана з розглядом функціонування мови у сферах соціального, матеріального й духовного життя людини та суспільства (К.Я.Кусько, М.Л.Макаров, С.І.Потапенко, К.Я.Серажим, W.Chafe, G.Cook, T. van Dijk).
Особливе місце в сучасній лінгвістиці посідає вивчення діалогічного дискурсу, зокрема таких його різновидів, як інституційний та неінституційний дискурс (В.І.Карасик, С.Ilie). Проблеми комунікативної діяльності мовця
та адресата, їх мовленнєві стратегії і тактики досліджувалися в аргументативному (Л.Г.Ряполова, Т.А.Скуратовська) та прагмалінгвістичному (Г.П.Апалат, О.В.Дмитрук, О.В.Фадєєва) аспектах у різних типах діалогічних дискурсів. Всебічно досліджені типологія комунікативних невдач (Ф.С.Бацевич, Л.Л.Славова) та їх причини в неофіційному діалозі (М.Н.Смирнова), а також структурні особливості директивної дії в інших типах діалогічних дискурсів, що були об’єктом багатьох дисертаційних досліджень (Г.Є.Блинушова, Л.Л.Ільницька, П.Г.Крючкова, В.Г.Куликова, Т.М.Нікульшина). Водночас діалогічний дискурс неінституційного типу, суттю якого є непрямий директивний вплив на адресата, залишається недослідженим. Недостатньо уваги приділено також вивченню умов успішної спонукальної мовленнєвої взаємодії у німецькій мові.
Актуальність роботи зумовлена загальною антропоцентричною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень з дискурсу, орієнтованих на вивчення специфіки мовленнєвої діяльності людини, втіленої у мовно-розумових явищах, у тому числі у способах мовленнєвої взаємодії комунікантів. У зв’язку
з цим актуальними є встановлення семантичних та прагматичних параметрів різних типів дискурсу, включаючи спонукальний дискурс неінституційного типу, в німецькомовній лінгвокультурній традиції, розкриття його специфіки
та виявлення основних умов успішної взаємодії комунікантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ СПОНУКАЛЬНОГО ДИСКУРСУ (на матеріалі німецькомовних художніх творів ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок