Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ШОСТОГО РОКУ ЖИТТЯ ДО НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАлЬНОЇ ДІЯлЬНОСТІ У ШКОЛІ (на матеріалі роботи навчально-виховного комплексу дошкільний заклад – загальноосвітня школа І ступеня – гімназія)

ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ШОСТОГО РОКУ ЖИТТЯ ДО НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАлЬНОЇ ДІЯлЬНОСТІ У ШКОЛІ (на матеріалі роботи навчально-виховного комплексу дошкільний заклад – загальноосвітня школа І ступеня – гімназія)

Назва:
ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ШОСТОГО РОКУ ЖИТТЯ ДО НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАлЬНОЇ ДІЯлЬНОСТІ У ШКОЛІ (на матеріалі роботи навчально-виховного комплексу дошкільний заклад – загальноосвітня школа І ступеня – гімназія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ м.п. дРАГОМАНОВА
ПРОКОПЕНКО ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
УДК 372.3.025 (043.3)
ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ШОСТОГО РОКУ ЖИТТЯ
ДО НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАлЬНОЇ ДІЯлЬНОСТІ У ШКОЛІ
(на матеріалі роботи навчально-виховного комплексу
дошкільний заклад – загальноосвітня школа І ступеня – гімназія)
13.00.08 – дошкільна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському міжрегіональному інституті удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Кудикіна Надія Василівна,
Київський міжрегіональний інститут
удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка,
професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Люріна Таніта Іванівна,
Київський міжрегіональний інститут
удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка,
доцент кафедри філософії та українознавства.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди,
кафедра дошкільної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 16 жовтня 2002 р. о 16.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01061, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “14” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Соціально-політичні процеси сучасної України – духовне відродження, національно-державне будівництво, гуманізація та демократизація суспільства вимагають реформування освіти, виведення її на рівень цивілізованих країн світу. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті, Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”)”, Закон України “Про освіту”, Закон України “Про дошкільну освіту”, “Базовий компонент дошкільної освіти в Україні” визначають пріоритетні напрями розвитку системи національної освіти. Освіта – стратегічна основа розвитку особистості, нації й держави, запорука майбутнього. Нова українська школа повинна забезпечувати всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, сприяти виявленню талантів, розумових здібностей, зміцненню фізичного здоров’я дітей. У системі безперервної освіти, що розбудовується в Україні, вихідною ланкою становлення і розвитку особистості майбутнього повноправного громадянина держави є дошкілля. У “Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні” зазначається, що зміни в політичному, соціальному й економічному житті країни зумовлюють реформування і дошкільної ланки освітньої галузі, яка забезпечує наступність між дошкіллям і школою.
Перебудова суспільства на принципово нових засадах вимагає посилення вимог до підвищення ефективності навчально-виховного процесу в закладах освіти. Нині в Україні досить поширеними є спеціалізовані школи, гімназії, ліцеї, навчально-виховні об’єднання. Так, педагогічною практикою створено новий тип освітніх закладів – навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа першого ступеня – гімназія. Здебільшого в таких закладах учні навчаються за авторськими програмами, орієнтованими на нові форми та методи навчання. Названий тип освітніх закладів вимагає посиленої роботи педагогів щодо забезпечення відповідної підготовки дітей до навчання, вчасного формування передумов навчально-пізнавальної діяльності, особливо в останній рік їх передшкільного життя.
Питання створення необхідних умов для забезпечення наступності в розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку привертало увагу відомих педагогів, зокрема Я.Коменського, К.Ушинського, С.Русової, Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ШОСТОГО РОКУ ЖИТТЯ ДО НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАлЬНОЇ ДІЯлЬНОСТІ У ШКОЛІ (на матеріалі роботи навчально-виховного комплексу дошкільний заклад – загальноосвітня школа І ступеня – гімназія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок