Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ БЕНТОНІТОВИХ ГЛИН КУДРИНСЬКОГО РОДОВИЩА ДЛЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

ВИКОРИСТАННЯ БЕНТОНІТОВИХ ГЛИН КУДРИНСЬКОГО РОДОВИЩА ДЛЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ БЕНТОНІТОВИХ ГЛИН КУДРИНСЬКОГО РОДОВИЩА ДЛЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Аблаєва Ленура Аліївна
УДК 553.611.6:908+628:314.3
ВИКОРИСТАННЯ БЕНТОНІТОВИХ ГЛИН КУДРИНСЬКОГО РОДОВИЩА ДЛЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
04.00.19 - Економічна геологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Кримській академії природоохоронного і курортного будівництва Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор геолого-мінералогічних наук
Тарасенко Віктор Сергійович
Кримська академія природоохоронного і курортного будівництва МОН України
завідувач кафедрою інженерної екології і безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти: | Доктор геологічних наук
Кураєва Ірина Володимирівна
Інститут геохімії, мінералогії і рудоутворення НАНУ,
учений секретар, провідний науковий співробітник
Кандидат геолого-мінералогічних наук
Мовчан Микола Прокопович
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН і МНС України,
старший науковий співробітник-консультант
Провідна організація: |
Відділення морської геології й осадочного рудоутворення Національного науково-природознавчого музею НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 11 грудня 2002 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.192.02 при Інституті геохімії навколишнього середовища НАН і МНС України за адресою: 03680, м. Київ-142, пр-т Палладіна, 34-а
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту геохімії навколишнього середовища НАН і МНС України за адресою: 03680, м. Київ-142, пр-т Палладіна, 34-а
Автореферат розісланий 7 листопада 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор геолого-мінералогічних наук Б.О. Занкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Крим є унікальним природним районом і здравницею України з особливими курортно-рекреаційними ресурсами. Погіршення екологічної ситуації в Криму викликано антропогенними навантаженнями на геологічне середовище (забруднення ґрунтів, поверхневих і підземних вод). В останні роки встановлена можливість ефективного використання природних адсорбентів для очищення забруднених територій і вод. Однієї з основних причин забруднення є проникнення в ґрунти важких металів (ТМ). Для об'єктивної оцінки ступеня міграційної здатності ТМ важливо вивчити форму їхнього перебування в ґрунті (особливо небезпечна рухлива форма). Дисертаційна робота присвячена новим напрямкам використання бентонітових глин Кудринського родовища в природоохоронних цілях, що і визначило актуальність досліджень.
Ціль дослідження: установити фізико-хімічні властивості бентонітових глин Кудринського родовища і розробити заходи щодо використання їх для санірування територій, забруднених важкими металами й очищення стічних вод. Дати економічну оцінку родовища.
Для досягнення мети поставлені наступні задачі: вивчити мінеральний склад і фізико-хімічні властивості бентонітових глин Кудринського родовища; установити закономірності розподілу важких металів у техногенно забруднених ґрунтах Криму; з'ясувати можливість використання глин для санірування забруднених територій і очищення стічних вод від важких металів; дати економічну оцінку використання бентонітових глин Кудринського родовища в природоохоронних цілях.
Об'єкт дослідження – лужноземельна бентонітова глина з розроблювального кар'єру Кудринського родовища. Предмет дослідження – мінеральний склад і фізико-хімічні властивості бентонітових глин Кудринського родовища й економічна ефективність їхнього використання в природоохоронних цілях.
Методи дослідження. Визначення важких металів у ґрунтах і стічних водах здійснювалося з використанням хімічного, спектрального й атомно-абсорбційного методів. Мінеральний склад глин вивчений комплексом методів з використанням хімічного, рентгеноструктурного, гранулометрического, термічного й електронно-мікроскопічного аналізів.
Наукова новизна отриманих результатів. Детально вивчений мінеральний склад і фізико-хімічні властивості бентонітових глин з кар'єру Кудринського родовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ БЕНТОНІТОВИХ ГЛИН КУДРИНСЬКОГО РОДОВИЩА ДЛЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок