Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз сигналів та побудова систем керування перетворювачів на базі спектрально-часових методів

Аналіз сигналів та побудова систем керування перетворювачів на базі спектрально-часових методів

Назва:
Аналіз сигналів та побудова систем керування перетворювачів на базі спектрально-часових методів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,38 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський Політехнічний Інститут”
Ульченко Дмитро Олегович
УДК 621.314.58
Аналіз сигналів та побудова систем керування перетворювачів
на базі спектрально-часових методів
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Жуйков Валерій Якович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
декан факультету електроніки
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Павлов Геннадій Вікторович,
Національного університету кораблебудування,
завідувач кафедри комп’ютеризованих систем керування–
кандидат технічних наук, доцент
Денисов Юрій Олександрович,
Чернігівський державний технологічний університет,
доцент кафедри промислової електроніки
Провідна установа – Національний технічний університет “ХПІ” Міністерства
освіти і науки України, м. Харків, кафедра промислової і
біомедичної електроніки
Захист відбудеться “ 10 ” жовтня 2006 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.19 у Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги 37, корп. 12, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий “_9_” _вересня_ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої радиШвайченко В.Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку систем електроживлення зумовлює широке використання перетворювачів електроенергії з мікропроцесорним керуванням. Існуючі системи, що використовують широтно-імпульсні методи перетворення параметрів електричної енергії, характеризуються високою точністю в стаціонарних режимах роботи. Однак спотворення, що виникають при роботі як перетворювачів, так і інших електротехнічних пристроїв, призводять до виникнення перехідних процесів, під час яких знижується точність керування та погіршується спектральний склад струмів і напруг навантаження. Побудова адаптивних систем керування дозволяє підвищити якість параметрів електричної енергії під час перехідних процесів або при появі в системі нестаціонарних сигналів. При цьому застосування спектральних перетворень, зокрема Фур’є, в системі керування призводить до зниження обсягу розрахунків, необхідних для аналізу спотворень та формування сигналів керування.
Серед існуючих широтно-імпульсних методів керування перетворювачами найбільш придатними для застосування при змінних умовах роботи та при наявності спотворень в струмах та напругах є асинхронні. Однак змінність у часі частоти комутації в асинхронних системах керування або поява короткочасних завад призводять до зниження точності формування сигналів в перетворювачах з застосуванням спектрального перетворення Фур’є.
Реалізувати спектральний аналіз з урахуванням зміни спектрів сигналів у часі дозволяє використання вейвлет перетворення, перевагою якого є можливість виявлення в спектрах струмів та напруг спотворень, локалізованих у часі, що дає можливість адаптивно корегувати закони керування перетворювачами. Тому актуальною є задача розробки методів спектрального аналізу струмів та напруг пристроїв силової електроніки на базі вейвлет перетворення та застосування цих методів при побудові адаптивних систем керування широтно-імпульсними перетворювачами.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” відповідно Закону України „Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки” по пріоритетному напрямку 5 “Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі” (п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Аналіз сигналів та побудова систем керування перетворювачів на базі спектрально-часових методів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок