Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення технології ВИРОБНИЦТВА СИДРУ

Удосконалення технології ВИРОБНИЦТВА СИДРУ

Назва:
Удосконалення технології ВИРОБНИЦТВА СИДРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний ІНСТИТУТ винограду і вина “Магарач”
БАЙЛУК Сергій Іванович
УДК 663.31.001.76 (043.3)
Удосконалення технології ВИРОБНИЦТВА СИДРУ
05.18.07 – технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Націо-нальному інституті винограду і вина “Магарач” Укра-їнської академії аграрних наук (УААН) та в Інституті агроекології УААН
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, член–кореспондент УААН,
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Луканін Олександр Сергійович,
Інститут агроекології УААН, лабораторія моніторингу
сировинних ресурсів для виноробства, завідувач
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
макаров ОЛЕКСАНДР СЕМЕНОВИЧ,
Національний інститут винограду і вина “Магарач”,
лабораторія ігристих вин, завідувач
кандидат технічних наук
мацко ОЛЕКСАНДР Петрович,
ЗАТ “Київський завод шампанських вин “Столичний”,
директор
Провідна установа: Національний університет харчових технологій
Міністерства освіти і науки України (м. Київ),
кафедра біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв
Захист відбудеться 15 травня 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 у Національному інституті винограду і вина “Магарач” за адресою: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного інституту винограду і вина “Магарач” за адресою: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
Автореферат розіслано 14 квітня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник В.А. Бойко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У багатьох країнах світу (Англія, Франція, Іспанія, Німеччина, США, Австра-лія та ін.) понад тисячу років із яблук традиційно виробляють сидр – натуральний слабоал-когольний гігієнічний напій. Обсяги його світового виробництва становлять понад 90 млн. дал/рік.
Вітчизняне плодово–ягідне виноробство, на відміну від досвіду провідних країн, у всі часи і донині зорієнтоване на виробництво комерційних низькоякісних міцних ординарних вин. На сві-товому ринку такі вина є неконкурентоспроможними. Столові вина та сидр, які в Україні виробля-ли лише впродовж 1960–80–х рр. у кількості 3–5 % обсягу плодово–ягідних вин, нині відсутні.
Традиційною сировиною для виробництва сидру в світі є спеціальні технічні сидрові сорти яблук (A.G.H. Lea, 1995). Саме їх використання є особливим фак-тором форму-вання якості напоїв. Для характеристики та відбору сортів яблук для сидру у країнах його класичного виробництва існують спеціаль-ні вимоги, зокре-ма висока масова концентрація фенольних речовин (в соку вище 2,0 г/дм3 – О.С. Вечер, 1976, З.М. Кишковський, 1963, A.G.H. Lea, 1995, G. Warcolliere, 1928).
У колишньому СРСР, на відміну від інших країн, розвиток вітчизняного садів-ництва у всі часи було спрямовано на селекцію та культивування сортів яблук пере-важно для споживання плодів у свіжому вигляді та зберігання (так звані столові та десертні сорти). При цьому, характеристику та визначення напряму їхнього використання проводили за органолептичними властивостями плодів. Досліджень, спрямованих на виведення спеціальних технічних сортів яблук для виноробства за хімічним складом, аналогічно до сидрових яблук, у садівництві не проводили.
На необхідності використання для плодових вин і сидрів спеціальних технічних сортів яблук наголошували вітчизняні вчені: О.С. Вечір, К.І. Дебу, З.М. Кишковсь-кий, М.М. Запромєтов, О.М. Литовченко, М.О. Мехузла, М.К. Моги-лянський, О.Л. Панасюк, Л.П. Симиренко, О.І. Трофімов, С.Т. Тюрин, Ф.В. Цереві-тинов, Л.О. Юрченко та ін. Однак, при технологічній оцінці сортів яблук для виноробства в колишньому СРСР так і не було враховано вимоги до спеціальних сидрових сортів яблук у світі та якість традиційних сидрів (англійські, французькі та ін.).
За останні 20–30 років у світі набуло істотного поширення виробництво концентрованих яблучних соків (КС) та їх використання у виробництві сидру (A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення технології ВИРОБНИЦТВА СИДРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок