Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Літологія турнейсько-нижньовізейських алювіальних відкладів Дніпровсько-Донецької западини (в зв'язку з нафтогазоносністю)

Літологія турнейсько-нижньовізейських алювіальних відкладів Дніпровсько-Донецької западини (в зв'язку з нафтогазоносністю)

Назва:
Літологія турнейсько-нижньовізейських алювіальних відкладів Дніпровсько-Донецької западини (в зв'язку з нафтогазоносністю)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,78 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК НАН УКРАЇНИ
КОРЖНЕВ ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 552.143 : (551.263.036 : 551.753.1) : 553.98] (477.6)
Літологія турнейсько-нижньовізейських алювіальних відкладів Дніпровсько-Донецької западини
(в зв'язку з нафтогазоносністю)
Спеціальність 04.00.21 літологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геологічних наук НАН України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук,
член-кореспондент НАН України
Лукін Олександр Юхимович,
директор Чернігівського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту
Офіційні опоненти: доктор геологічних наук, головний науковий співробітник
Шульга Віталій Федорович,
Інститут геологічних наук НАН України
кандидат геологічних наук, доцент
Андреєв Олександр Вячеславович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
доцент кафедри мінералогії, геохімії та петрографії
геологічного факультету
Провідна установа: Відділення морської геології та осадового рудоутворення
Національного науково-природничого музею НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “20” червня 2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.04 при Інституті геологічних наук НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-б
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-б
Автореферат розісланий “18” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.162.04.,
кандидат геолого-мінералогічних наук _______________ Г.С. Компанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Континентальне осадконакопичення, особливості палеогеографії і палеогеоморфології суші багато в чому визначають речовинний склад і будову формацій осадових басейнів, контролюють розташування в них корисних копалин. У даний час літологічні дослідження континентальних генетичних типів, зокрема давнього алювію, різко відстають від активного й успішного вивчення морських відкладів. Причиною цього є погана збереженість їх в осадових басейнах, фрагментарне поховання. Слід враховувати, що до алювіальних відкладів часто приурочені різні корисні копалини: розсипні родовища золота, урану, бітумні, нафтові і газові поклади. Дані про особливості речовинного складу і будови, промислово-геофізичні і петрофізичні властивості давнього алювію сприятимуть пізнанню закономірностей їх розміщення, а отже, подальшому відкриттю нових родовищ нафти і газу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Результати експериментальних та теоретичних досліджень, які сталі базовими для дисертаційної роботи, пов’язані з науково-дослідними роботами, у виконанні яких дисертант брав участь, працюючи у відділі геології нафти і газу Інституту геологічних наук НАН України: “Аналіз формування нафтогазоносних басейнів різного генетичного типу з метою визначення перспективних напрямків пошуків вуглеводнів в Україні” № ДР 0102U000246 та “Прогнозування та наукове обґрунтування нарощування сировинної бази вуглеводнів в Україні” № ДР 0103U000736.
Мета і задачі дослідження.
Мета роботи – вивчення турнейсько-нижньовізейського алювію Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ), особливостей його походження, речовинного складу і будови, промислово-геофізичних і петрофізичних властивостей, закономірностей його нафтогазоносності.
Задачі дослідження:
1. Комплексне вивчення речовинного складу та будови турнейсько-нижньовізейської алювіальної формації ДДЗ з метою встановлення умов її накопичення та залягання у співвідношені з іншими формаціями турнейсько-нижньовізейського тектоно-седиментаційного комплексу (ТСК) Дніпровсько-Донецького авлакогену (ДДА).
2. Вивчення особливостей нижньокам’яновугільного алювію як генетичного типу, його власних акумулятивних форм з їх морфогенетичною типізацією за методами геофізичних досліджень свердловин (ГДС).
3. Аналіз геологічної будови, особливостей фаціальної диференціації алювію за даними каротажу, встановлення палеотектонічних умов формування та динаміки седиментаційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Літологія турнейсько-нижньовізейських алювіальних відкладів Дніпровсько-Донецької западини (в зв'язку з нафтогазоносністю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок